Apple

M1X’li Mac Modelleri Bu Yılın Sonunda Geliyor: İşte Tarihi

Geçtiğimiz Kasım ayında teknoloji devi Apple’ın tanıttığı M1 çipli Mac modelleri, kullanıcılar tarafından oldukça sevilmişti. M1 çipin daha gelişmiş bir sürümü olacak olan M1X çipli Mac modelleri ise birçok kişi tarafından uzun zamandır bekleniyor.

M1X çipli Mac modellerinin tanıtım tarihi ile ilgili, bugüne kadar birçok iddia ortaya atıldı; ancak şu ana kadar hiçbiri tutmuş değil. Şimdi de M1X’li Mac modellerinin 2021’in son çeyreğinde tanıtılacağı iddia edildi. Sızıntılara göre, Ekim veya Kasım aylarında tanıtılacağı düşünülen Mac modelleri arasında; 14″ ve 16″ MacBook Pro ile Mac mini yer alıyor.

Yeni MacBook Pro Modellerinin Değişen Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte M1X Hakkındaki Yeni Sızıntılar

Son zamanlarda yeni Apple ürünleri hakkında doğru tahminler yapan, Dylan adlı bir kişiye göre; yeni M1X çipli Mac modelleri, Ekim sonu veya Kasım başı gibi tanıtılacak. Gerçekleştirilecek etkinlikte, M1X çipli Mac mini, 14″ MacBook Pro ve 16″ MacBook Pro modellerinin tanıtılacağını belirten Dylan; ayrıca M1X ile ilgili bazı bilgiler de verdi.

Dylan’a göre M1X çipi, M1’in daha iyileştirilmiş bir uzantısı olacak. Dylan, M1X’in daha fazla Thunderbolt girişi desteği, daha fazla CPU ve GPU çekirdeği desteği ile birlikte; daha güçlü bir çip olacağını belirtiyor. Buna ek olarak sızıntılara göre M1X çipi, Mac mini ve MacBook Pro modellerinin dışında; iMac’de de kullanılacak. Ancak M1X’li iMac’in, tıpkı M1 çipli iMac gibi sonraki bir tarihte tanıtılması bekleniyor.

Şu ana kadar M1X ile ilgili birçok tahmin yürütüldü; ancak geçmiş tarihlerdeki etkinlik iddiaları gibi, bunların bir kısmı yanlış çıktı. Ancak Dylan’ın iddiaları oldukça mantıklı gibi görünüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler