16" MacBook Pro
Apple

M1X Çipli MacBook Pro’nun Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

Bazı kaynaklara göre Apple, çok yakında yeni MacBook Pro modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İddialara göre şirket, 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modellerini M1 çipten çok daha güçlü olan, M1X adına sahip olması beklenen bir çiple bu yazın başlarında tanıtacak.

Ortaya çıkan söylentilere göre modeller, 10 çekirdekli CPU ve 32 çekirdeğe varan GPU ile gelecek. Bunun dışında modeller, 64 GB’a varan bellek ile birlikte piyasaya çıkabilir.

Yeni Apple M2 Çipin Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni MacBook Pro Modellerinin Olası Özellikleri

Tahminlere göre M1X veya M2 adına sahip olacak, M1’in bir üst versiyonu olacak bu yeni çip; 10 çekirdekli bir CPU ile gelecek. Bu CPU çekirdeklerinin 8’i yüksek performans odaklı olacakken, diğer 2’si ise düşük güç tüketimi odaklı olacak.

MacBook Pro

Bunun dışında M1X’de GPU olarak müşterilere iki farklı seçenek sunulacak. Böylelikle müşteriler, 16 çekirdekli GPU veya 32 çekirdekli GPU arasından dilediğini seçebilecek.

Şu anki mevcut M1 çipli Mac modelleri, 8 veya 16 GB bellekle yapılandırılabiliyor. Tahminlere göre yeni MacBook Pro’lar, 64 GB’a varan bellek ile yapılandırılabilecek.

M1 Çipli Mac

Buna ek olarak modellerin, tıpkı şu anda satışta olan 16 inçlik MacBook Pro gibi; dört adet Thunderbolt girişine sahip olması bekleniyor. Ayrıca iddialara göre modeller; HDMI bağlantı noktası, SD kart yuvası ve MagSafe kablosuz şarj noktasına sahip olacağı da konuşuluyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler