M1 Mac mini
Apple

M1X Çipli Mac mini’nin Detayları Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Apple, tahminlere göre M1 çipin bir üst sürümü olan; M1X çipli Mac modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. M1X çipe sahip olması beklenen modellerden; yeni Mac mini hakkındaki detaylar da, ortaya çıkmaya devam ediyor.

Ortaya çıkan söylentilere göre model, yenilenmiş bir tasarım ile gelecek. Yeni M1X çipli Mac mini modelinin; şu anda satışta olan, bir önceki nesil Intel çipli, uzay grisi Mac mini’lerin yerini alması bekleniyor. Böylelikle şu anda satışta olan M1 çipli Mac mini’ler giriş seviyesi olacak.

M1 Mac mini

Apple M1 Çipinden Gücünü Alan Yeni Mac mini Bluetooth Problemleri Yaratıyor
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Mac mini’nin Olası Özellikleri

İddialara göre bu yeni Mac mini modeli, pleksi levha benzeri bir yansıtıcı yüzeye sahip olacak. Buna ek olarak modelin, alüminyum kasa ile birlikte de gelme ihtimali de bulunuyor.

Yeni Mac mini modelinin üzerinde ise; 4 adet Thunderbolt / USB 4 girişi, 2 adet USB A girişi, son olarak da birer adet HDMI ve Ethernet girişlerinin bulunacağı tahmin ediliyor. Bunların dışında modelin, yeni iMac’in güç kablosuna benzer bir güç ile gelmesi bekleniyor.

Daha önce ortaya çıkan sızıntılara göre M1X çipi, 10 çekirdekli bir CPU ile gelecek. Bu çekirdeklerden 8’i yüksek performans odaklı olurken, geri kalan 2’si ise düşük güç tüketimi odaklı olacak.

Bunun dışında M1X çipin, 16 ve 32 çekirdek olmak üzere; iki farklı GPU seçeneği ile gelmesi bekleniyor. Buna ek olarak 64 GB’a varan bellek seçeneği ile gelmesi beklenen çipin, 16″ MacBook Pro gibi Mac modellerinde kullanılması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler