Apple

M1 Çipli iPad Pro Türkiye’de Satışa Çıktı

20 Nisan’da gerçekleşen etkinliğinde; yeni M1 çipli iPad Pro modellerini tanıtan Apple, yeni iPad Pro’nun birçok ülkede satışa çıkmasının ardından nihayet Türkiye’de de satışa çıkardı. Böylelikle 20 Nisan’da tanıtılan tüm cihazlar, ülkemizde satışa sunulmuş oldu.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Apple; M1 çipli iMac‘i, yeni kumandaya sahip Apple TV 4K‘yı ve mor renkli iPhone 12’yi Türkiye’de satışa çıkarmıştı. Birkaç gün sonra da, ünlü takip cihazı AirTag’i Türkiye’de satışa çıkaran şirket; yeni nesil iPad Pro için net bir tarih vermemişti.

Uzun Zamandır Beklenen AirTag Türkiye’de Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni M1 Çipli iPad Pro’nun Özellikleri ve Fiyatı

Bir önceki nesil modelde, iPhone ve iPad modellerinde kullanılan A serisi çiplerden; A12Z çipi kullanılıyordu. Yeni nesil iPad Pro’da ise Apple’ın geçtiğimiz Kasım ayında tanıttığı, yeni MacBook Air, MacBook Pro ve iMac’de yer alan, oldukça güçlü bir çip olan M1 çipi yer alıyor. Haliyle de yeni iPad Pro, bir önceki nesle göre çok daha büyük performans artışı sağlıyor.

Bunun dışında XDR ekranıyla öne çıkan yeni iPad Pro’nun 12.9 inçlik versiyonunda, mini-LED’ler yer alıyor. Bu mini-LED’ler sayesinde iPad’in ekranı, renkleri çok daha doğru, doğal ve canlı bir şekilde sunabiliyor. Buna ek olarak iPad’in ekranı, bu teknoloji sayesinde beyazları çok daha aydınlık; siyahları ise çok daha karanlık bir şekilde gösterebiliyor.

8.599 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan, yeni M1 çipli iPad Pro; Apple’ın sitesine göre 1-2 iş günü içerisinde teslim ediliyor. Ayrıca bugün verilen, İstanbul içi siparişlerde tahmini teslimat tarihi ise; 26 ve 27 Mayıs tarihleri arası olarak görünüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler