LoL-2021-Ventence
Dijital Yaşam

LoL 2021 Dünya Şampiyonasının Yapılacağı Şehir Belli Oldu

Dünyaca ünlü oyun LoL (League of Legends) 2021 finallerinin yapılacağı yer açıklandı. Bu dünya şampiyonası, oyunun yapımcısı Riot Games tarafından her yıl düzenlenen en büyük turnuvalardan biridir. 2020 yılındaki şampiyonluk maçı Çin’in Şangay şehrindeki SAIC Motor Pudong Arena’da düzenlenmişti.

Geçen yılki finallerin oynandığı yer COVID-19 sebebiyle küçültülmüştü. Başlangıçta Çin’deki çeşitli şehirlerde gerçekleşmesi planlanan etkinlik, daha sonra oyuncuların karantinaya alındığı Şangay şehriyle sınırlı kaldı. Finalin sonunda, Güney Kore DAMWON Gaming şampiyon olmuştu.

League of Legends ve Valorant için E-Spor Yenilikleri Duyuruldu
Detayları Keşfedin

Çin’de Üst Üste İki Kez Gerçekleşecek

Bu yıl, turnuvanın yapılacağı tarih ve yer belli oldu. Riot Games Küresel Espor Başkanı John Needham, merakla beklenen yeri açıkladı. LoL 2021 Dünya Şampiyonası 6 Kasım’da Çin’in Shenzhen kentindeki Universiade Spor Merkezi’nde düzenlenecek.

LoL-2021-Ventence

Bu yer, 60.000 kişilik kapasiteye sahip olur, Shenzhen FC futbol kulübüne ev sahipliği yapmaktadır. John Needham, açıklamalarında Shenzhen kentinin ileri teknoloji ve girişimcilik alanında Çin’in en yenilikçi şehir olduğunu ve bu sebeple dünya şampiyonası için en uygun yer olduğunun altını çizdi.

Etkinlik genellikle Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki ülkeler arasında yıldan yıla değişiyor, ancak 2021 yılında Çin, üst üste iki kez etkinliğe ev sahipliği yapacak. Son olarak Riot Games, finalden önceki turnuvalar hakkında detaylı açıklama yapılacağını belirtti.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler