Spotify
Dijital Yaşam

Listeler için Tasarlanan Yeni Spotify Özelliği Kullanıma Sunuldu

En çok tercih edilen müzik platformlarından biri olan Spotify, yeni bir basın açıklaması yayınladı. Şirket, yaptığı basın açıklamasında kullanıcıların oluşturduğu listeler için yeni bir dönem başlatacak yeniliğini tanıttı.

Zenginleştir adı verilen yeni özellik, listelerin özel bir algoritma tarafından seçilen parçalar ile genişlemesini mümkün kılıyor. Sadece Spotify Premium’da yer alan yeniliğin kullanıma sunulduğu onlarca ülke arasında Türkiye de bulunuyor.

Spotify Arayüzünüzü Star Wars ile Nasıl Değiştirirsiniz
Detayları Keşfedin

Yeni Spotify Zenginleştir Özelliği Nasıl Çalışıyor

Premium abonelerinin şu andan itibaren kullanabileceği Zenginleştir, Spotify geliştiricileri tarafından hazırlanan özel bir algoritma ile çalışıyor. Algoritma, kullanıcının bir çalma listesine eklediği şarkıları anlayarak benzer parçaları önermekte.

Spotify

Hem Apple Music’in hem de Spotify’ın farklı özellikler için kullanılan öneri algoritmaları, kullanıcılardan tam not alamazken yeni Zenginleştir algoritmasının başarıya ulaşacağı tahmin ediliyor. Parçaları tonlarına göre sıralayan yeni algoritmanın kullanıcı dostu bir tasarımı da bulunuyor.

Spotify Zenginleştir modu açıldığında birkaç saniyelik yüklenmenin ardından önerilen tüm şarkılar uzun bir listede bir araya geliyor. Listedeki şarkıları oluşturulan listeye eklemek ise oldukça basit. Parçaların sağında yer alan + butonuna basılarak tek tuş ile ekleme tamamlanabiliyor.

Spotify

Yeniliğin Spotify ve rakipleri arasındaki dengeleri nasıl etkileyeceği merak konusu iken platformun gelecekte hangi yenilikler ile karşımızda olacağını zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler