Dijital Yaşam

Linkedin, Hikayeler Özelliğini Kaldırıyor: İşte Sebebi

İlk olarak Snapchat’te karşımıza çıkan hikayeler özelliği, günümüzde birçok platformda farklı isimler ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yılın Şubat ayında profesyonel hayat için kullanılan Linkedin üzerinde de yer alan hikayeler, şimdi de platformdan kaldırılıyor.

Temmuz ayında Twitter’ın da benzer bir adım atarak hikayeler özelliği olan Fleets’i durdurmuşken Linkedin’in de böyle bir adım atması büyük bir yankı uyandırdı. Tam olarak platformdan kaldırılış tarihi de paylaşılan hikayeler özelliğinin Linkedin’den kaldırılmasının oldukça ilginç bir sebebi bulunuyor.

500 Milyon LinkedIn Kullanıcısının Bilgileri Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Hikayeler Özelliğinin Kaldırılacağı Tarih

Eylül ayının sonlarında, yaklaşık bir ay sonra kullanımı durdurulacak olan Linkedin için hikayeler, platformun ürün direktörü Liz Li’nin söylediklerine göre Linkedin gibi profesyonel bir ortama hikayeler gibi eğlenceli içeriklerin paylaşılması gereken bir özellik ters düşüyor.

LinkedIn

Twitter ve Linkedin’in sonrasında daha hangi platformların hikayeler özelliği için durdurma kararı alacağı merakla beklenen bir konu iken özelliğin öncülerinden kabul edilen Snapchat ve Instagram’ın uzun süre böyle bir adım atacağı düşünülmüyor.

Hikayelere ek olarak ilk olarak Clubhouse ile ortaya çıkan sesli sohbet özelliklerinin de ilerleyen zamanlarda teker teker platformları terk etmesi muhtemel. Bu adımı ilk atacak ismin ise Linkedin olduğu sızıntıları mevcut. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler