LG
Dijital Yaşam

LG, Akıllı Telefon Üretimini Sonlandırdı

Teknoloji devi LG, geçtiğimiz aylarda yaptığı duyuruyla, akıllı telefon sektöründen çekileceğini açıklamıştı. Şirket, mevcut müşterilerin bu durumdan etkilenmeyeceğini söylemişti.

LG’nin merkezi olan Güney Kore’den gelen haberler, LG’nin gerçek anlamda sektörden çekildiğini gözler önüne seriyor. Çünkü LG’nin akıllı telefon fabrikasının, ev eşyaları üretimi için kullanılacağı, Güney Kore merkezli haber ajansı Asiae tarafından bildirildi.

Yeni Xiaomi Mi 11 Ultra Tanıtıldı: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

Henüz Resmi Bir Açıklama Yapılmadı

Haber ajansı Asiae, LG’nin telefon sektöründeki üretimini durdurduğunu yazdı. Şirket tarafından konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Fakat bu haber bekleniyordu. Çünkü LG, daha önce yaptığı açıklamalarda bu durumdan bahsetmişti.

Haber ajansı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Akıllı telefon üretiminin bel kemiği olan ve Vietnam’da bulunan fabrika, ev aletleri üretim hattına dönüştürülecek. Daha önce, LG Electronics, en büyük akıllı telefon üretim üssü olan Vietnam fabrikasında ev aletleri üretim hattını genişletmeye ve halihazırda akıllı telefon fabrikası personelinin istihdamını sağlamaya karar verdi.

Asiae

Ayrıca şirket, daha önceden yaptığı açıklamalarda, bazı telefon modelleri için de 3 yıl güncelleme sözü vermişti. Bu yüzden, LG’nin piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarından bazılarının Android 13 alacağı kesinleşmiş oldu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler