Dijital Yaşam

LG, Akıllı Telefon Piyasasından Çekildiğini Açıkladı: İşte Detaylar

Televizyon gibi cihazların yanında bir süredir akıllı telefon da üreten teknoloji devi LG, geçtiğimiz saatlerde yaptığı basın açıklaması ile; akıllı telefon piyasasından resmi olarak ayrıldığını açıkladı. Şirket, yoluna elektrikli araç bileşenleri, elektronik cihazlar, akıllı ev ürünleri, robotik, yapay zeka ve işletme çözümlerine yönelik çözümler üreterek devam edecek.

Açıklamaya göre LG‘nin geçtiğimiz sene tanıttığı çift ekranlı telefonu LG Wing gibi yeni modeller, piyasada kalmaya ve satılmaya devam edecek. Ayrıca mevcut modellerin garantisi ve servisi de bir süre daha daha devam edecek.

LG, Akıllı TV Platformu webOS 6.0’ı Tanıttı
Detayları Keşfedin

LG’nin Piyasadan Ayrılması 31 Temmuz’a Kadar Sürebilir

Şirket, cep telefonu ile ilgili faaliyetlerinin 31 Temmuz tarihine kadar durdurulacağını açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi LG, 6G gibi mobil teknolojiler alanındaki çalışmalarını sürdürecek. Ayrıca istihdam konusunda ise şirket, ilgili kararların yerel olarak alınacağı dışında hiçbir şey söylemedi.

Aslında son yıllarda pek de fazla telefon modeli çıkartmayan şirket, Çinli rakiplerinin gerisinde kalıyordu. Bu nedenle LG’nin telefon piyasasından çekileceği iddaları ortalıkta dolaşmaya başlamıştı. Ancak şirket, bu iddaları reddetmişti.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler