Aygıtlar

Lenovo Legion 2 Pro’nun Lansman Tarihi Belli Oldu

Lenovo, yaptığı açıklama ile yeni telefonunun tanıtım tarihini açıkladı. Oyunculara hitap edecek yeni Lenovo Legion 2 Pro; 8 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek lansman ile, Çin’de tanıtılacak. Lenovo’nun Weibo’daki, oyunculara yönelik resmi hesabından yapılan açıklamada; Legion Pro’nun yerini alacak model hakkında bir bilgi verilmedi.

Gelen iddalara göre Lenovo Legion 2 Pro; Qualcomm Snapdragon 888 işlemci, ve 16 GB bellek ile gelecek. Ayrıca modelde iki adet turbo soğutma sisteminin yer alacağı da gelen iddalar arasında. Bunun dışında Android 12 işletim sistemine sahip olacak olan model, hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek.

Legion 2 Pro, 130W Hızlı Şarjı Destekleyebilir

Bazı kaynaklara göre Legion ailesinin yeni üyesi, tam olarak 130W hızlı şarjı destekleyecek. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Çin’in bir 3C sertifikasına göre modelin iki farklı şarj adaptörü bulunuyor. Bu adaptörlerden biri, 65W’a kadar şarj edebilirken diğeri ise 45W hızlı şarjı destekliyordu.

Legion 2 Pro’nun 144 Hz yenileme hızı sunan AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca modelin gücünü 5.000 mAh’lik bir bataryadan alması bekleniyor. Bunun dışında cihazın 5G bağlantıyı desteklemesi ve Adrena 660 grafik işlem birimi ile geleceği tahmin ediliyor. Modelin fiyatı konusunda ise henüz bir fikir yok.

Legion 2 Pro’nun bir önceki modeli Legion Pro; 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama alanı seçeneği sunuyordu. 8 GB bellek ile gelen Legion Pro; 12 GB bellek, veya 16 GB bellek ile de yapılandırılabiliyordu. Ayrıca çift kamera ile gelen modelde, 64 MP ana kamera ve 16 MP geniş açılı kamera bulunuyordu. Bunun dışında Legion Pro’da, 90 W’a kadar hızlı şarj desteği sağlayan 5.000 mAh pil bulunuyordu.


Kaynak: MySmartPrice | 1, 2

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler