Dijital Yaşam

League of Legends, Yeni Şampiyonunu Duyurdu

Bu yılın başlarında Wild Rift ile birlikte başta iPhone modelleri olmak üzere mobil cihaz desteğine kavuşan League of Legends, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir basın açıklaması yayınladı. Duyurusunda sızıntılarda ortaya çıkan yeni şampiyonunu resmi olarak tanıtan sevilen oyun, karakterin özelliklerini de sıraladı.

Çoğu şampiyon gibi uzun bir geçmişe sahip olan yeni karakter Vex, orta koridorda rakiplere karşı çıkıyor. İlk kez Haziran ayında gerçekleşen LoL Işık Muhafızları etkinliğinde gördüğümüz Vex’in ilk güncellemede oyuna dahil edileceği düşünülüyor.

League of Legends ve Valorant için E-Spor Yenilikleri Duyuruldu
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Şampiyon Vex’in Tüm Yetenekleri

Hemen hemen tüm şampiyonlar için ayrı bir hayat hikayesi yaratan Riot Games, Vex için ilginç noktalara sahip özellikler paylaştı. Güneş ve neşeden nefret ettiği söylenen yeni şampiyon aynı zamanda oyunda “oradan oraya atlayan” karakterleri de sevmiyor.

Vex için Hazırlanan Özel Video | League of Legends

Kıyamet ve Kasvet adında iki temel özelliğe sahip olan Vex, hazır ayarlarda bu yetenekler için bir tuş kombinasyonuna sahip değil. Düzenli aralıklarla Kıyamet’ten güç aldığı bildirilen karakter, atılmaları da bu güç sayesinde durduruyor.

Diğer tuş kombinasyonuna sahip olmayan özelliği olan Kasvet ise Vex’in yakınındaki rakiplerin atılıp farklı bir konumda tekrar belirlendiğinde işaretlenmelerine yol açıyor. İşaretli rakiplere ilave büyü hasarı verebilen Vex aynı zamanda dört farklı özelliğe daha sahip.

Buhran Dalgası adındaki bir başka yeteneği ile öne doğru dalga gönderebilen şampiyon, dalganın karşısına çıkan rakip şampiyonlara büyü hasarı verebiliyor. Ancak Buhran Dalgası’nın isabet ettiği rakiplerin Kasvet işareti ise silinmekte.

Q ile aktif edilebilen bu yeteneğe ek olarak W tuşu aracılığıyla kontrol edilebilen bir başka özellik daha bulunuyor. Kişisel Alan adındaki diğer bir yetenek, Vex’e bir kalkan sağlarken ona yaklaşan rakiplere ise bir şok dalgası gönderiyor. Şoka maruz kalanlar ise büyü hasarına sahip oluyor.

League of Legends Vex

Geriye kalan iki özelliği için Yaklaşan Karanlık ve Gölge Akını isimlerini belirleyen Riot Games, E ve R tuşları ile oyuncuların yetenekleri kullanmasını mümkün kılıyor. Altı farklı yeteneği ile orta koridorun yeni şampiyonunun tanıtımına ise yukarıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Vex’in şampiyonlar arasındaki yerini alacağı güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz belirsizken daha fazla yeni League of Legends karakterinin yakın zamanda tanıtılması da ihtimaller arasında.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler