Dijital Yaşam

Kripto Para ile Ödeme için Üzücü Resmi Açıklama Geldi

Son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler hale gelen kripto paralar ile ilgili ilk düzenleme geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Borsalardan kullanıcıların kişisel verilerini isteyen Maliye Bakanlığı şimdi ise yeni bir kripto para adımı attı.

Resmi Gazete’de yayınlanarak resmen onaylanmış olan adım ile birlikte kripto paralar ile ödeme yapmak yasa dışı hale geliyor. 30 Nisan tarihinden itibaren geçerli olacak bu yeni kanun, birçok kişi tarafından şimdiden tepki görmeye başlamış durumda. Aynı zamanda yasa ile birlikte gelen tek yasak bu değil.

Tesla Model 3

Elon Musk Beklenen Haberi Verdi: Tesla Almanın Yeni Yolu!
Detayları Keşfedin

Kripto Paralar ile Alışveriş için Son Tarih: 30 Nisan

Türkiye’de hali hazırda oldukça az denebilecek kripto para ile ödeme sistemlerine rağmen artık alışveriş yapmak mümkün değil. 30 Nisan gecesinden itibaren kullanımda olacak bu düzene ek olarak borsaya girme adımları da değişiyor.

Bitcoin

Şimdiye dek kripto paraların kolay bir şekilde alınıp satılabilmesini sağlayan uygulamalar da aynı yasa ile birlikte durduruluyor. “Aracı” olarak nitelendirilen bu uygulamaların ortadan kalkmasının sonrasında kripto paralara yatırım yapmak için tek yol banka olmuş oluyor.

2021 yılının sonunda kripto paralar ile ilgili net bir düzenlemenin hayata geçeceğinin duyurulmasının sonrasında yayınlanan yeni yasalar, kripto paralara vergi geleceğinin bir göstergesi olarak işaret ediliyor. Ancak bu konuda resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

Kripto paralar ile ilgilenen kişileri endişelendirmeye başlayan yasanın sonrasında gelecek olan adımlar merakla bekleniyor. Aracı uygulamaların kaldırılmasına şirketlerin tepkisinin ne olacağı da düşünülürken tüm bunların cevabını zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler