Apple

Kendinize En Uygun iPhone 13 Modelini Keşfedin

Üzerinden geçtiğimiz Eylül ayında Apple, en yeni iPhone modellerini tanıtmıştı. 4 farklı modelin bir araya geldiği iPhone 13 serisi, heyecanlı bir bekleyişin ardından Türkiye’de satışa sunuldu.

iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve son olarak iPhone 13 Pro Max, birbirinden farklı özelliklere sahipken Kaliforniyalı teknoloji devine göre herkese uygun bir model bulunuyor. Kendinize en uygun iPhone 13 modelini ise aşağıdan keşfetmeye başlayabilirsiniz.

apple

Apple, iPhone 13 Serisi için Web Sayfasını Yeniledi
Detayları Keşfedin

Hangi iPhone 13 Modelini Tercih Etmelisiniz?

Tanıtılan 4 farklı model de farklılıkları ile dikkatleri üzerine çekiyor. iPhone 13 mini, kompakt bir akıllı telefon arayanlar için güzel bir alternatif iken iPhone 13 daha büyük bir ekran sunuyor. Geriye kalan iki Pro modeli ise birbirine çokça benzerken kamera teknolojileri ile fotoğraf makinelerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmayı vaat ediyor.

Kendi içinde ikiye ayrılan iPhone 13 serisinin en küçük üyesi, geçtiğimiz yıl da olduğu gibi iPhone 13 mini. 5.4 inçlik bir ekrana sahip olan model, küçülen çentiği ile daha büyük bir görüntü hissiyatı sağlıyor. Aygıt aynı zamanda küçük boyutuna rağmen uzun pil ömrü, performansı ve çektiği görseller ile dikkat çekiyor. iPhone 5 boyutlarında ama iPhone 13 Pro gücünde bir akıllı telefona sahip olmak istiyorsanız iPhone 13 mini, güzel bir alternatif.

iPhone 13 mini’nin özelliklerini beğeniyor ancak boyutunun biraz daha büyük olmasını isteyenler içinse Apple’ın sunduğu model iPhone 13. 6.1 inçlik ekranı ile mini’nin neredeyse iki katı olan aygıt, neredeyse birebir özelliklere sahip. Ancak fiyatı ise mini’ye göre daha yüksek.

Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü iPhone modelleri olan iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, diğer iki modelin aksine profesyonellere hitap ediyor. Akıllı telefonu üzerinden hemen hemen tüm işlemleri tamamlamak isteyenler, fotoğraf makinesi taşımadan yüksek kalitede fotoğraf ve videolar çekmek isteyenlerdenseniz her iki model de sizin için uygun.

4 iPhone 13 modelinde de bulunan Cinematic Mode, Pro modellerdeki LiDAR Sensörü sayesinde çok daha iyi çalışırken, tüm bunlar A15 Bionic ile bir araya geldiğinde iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’in bir adım önde olduğunu söylemek mümkün. 6.1 inçlik iPhone 13 Pro’dan daha büyük bir ekran isterseniz 6.7 inçlik iPhone 13 Pro Max modelini tercih edebilirsiniz.

iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Modellerinin 7 Elementli Kamera Sistemi | Apple

Depolama alanlarına göz attığımızda ise 64 GB seçeneğinin hiçbir modelde olmadığı görülüyor. 128 GB’dan başlayan hafıza seçenekleri, iPhone 13 mini ve 13’te 512 GB ile sınırlıyken Pro modellerde bir ilk olarak 1 TB bulunuyor.

iPhone 13 mini Başlangıç Fiyatı10.999 TL
iPhone 13 Başlangıç Fiyatı 11.999 TL
iPhone 13 Pro Başlangıç Fiyatı 15.999 TL
iPhone 13 Pro Max Başlangıç Fiyatı17.999 TL

Yeni serinin başlangıç fiyatları yukarıdaki gibiyken satın almak için Apple resmi web sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler