Apple

iPod’un 20. Yıla Özel Yeni Bir Sürümü Geliyor

İlk iPod modeli, 23 Ekim 2001 tarihinde birçok ülkede satışa sunulmuştu. Müzik devrinde adeta bir çağ başlatan seri, dünyada en çok satılan taşınabilir müzik çalarlar arasında bulunuyor.

iPod’lar, hiç şüphesiz Apple için önemli bir yere sahip. Bu nedenle tıpkı iPhone serisinin 10. yılına özel iPhone X modelinin çıktığı gibi, iPod serisinin 20. yılında da yeni bir modelin çıkması bekleniyor.

Oyunun ekran görüntüleri

iPod’larda Bulunan Music Quiz Oyunu Geri Döndü
Detayları Keşfedin

İşte Yeni iPod Modelinin Özellikleri

İddalara göre model, iPad Air ve yeni M1 çipli iMac ile benzer tasarımda gelmesi bekleniyor. Çok renkli bir tasarıma sahip olacak model, ayrıca bir iPod Touch yerine bir iPod Classic modeli olacak.

Şu Anki En Güncel iPod Modeli – iPod Touch (7. Nesil)

En yeni iPod serisi olan iPod Touch’un en büyük yeniliği ise; tıpkı bir iPhone gibi, dokunmatik bir ekranının bulunmasıydı. iPod’un ilk serisi olan Classic ise dokunmatik, büyük bir ekran yerine daha küçük bir ekran; ve Click Wheel adlı dokunmatik bir tekerlek ile geliyordu.

Böylelikle yeni iPod’un, 2004 yılından itibaren birçok modelde bulunan Click Wheel’e sahip olması bekleniyor. Bu yuvarlak dokunmatik tekerlek sayesinde kullanıcılar, iPod’ların ekranına dokunmadan, tekerleğe dokunarak iPod’ları kontrol edebiliyor.

Click Wheel’e Sahip iPod Classic Modeli

Dokunmatik ekranlar, bazen sporcular tarafından koşu sırasında; veya normal kullanıcılar, hareketli bir eylem gerçekleştirdiğinde kontrol etmeyi zorlaştırabiliyor. Böylelikle Click Wheel ile bu sorun, çözülmüş olacak.

Yeni nesil çiplerin güç vereceği yeni model; tüm gün dayanan pil ömrüne, Wi-Fi ve Bluetooth teknolojilerine, kablosuz şarja sahip olması bekleniyor. Bunun dışında 256 veya 512 GB depolama alanına, kulaklık girişine sahip olması bekleniyor.

Olası Yeni iPod Classic Tasarımları

Apple Music ve Spotify gibi uygulamaları desteklemesi beklenen model; Spotify’ın Hi-Fi özelliğini, Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Uzamsal Ses ve Yüksek Çözünürlüklü Ses teknolojilerini desteklemesi bekleniyor.

Bunun dışında, iPhone SE boyutlarında gelmesi beklenen model; iPad Air ve iMac gibi renkli bir tasarıma sahip olacak. Buna ek olarak modelin, bu yıl içerisinde tanıtılması bekleniyor. Hatta şirket, tanıtım için ilk iPod’un satışa çıktığı ay olan Ekim ayını bile seçebilir.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler