Apple

iPhone 13’ü Tarihe Geçirecek Depolama Alanları Sızdırıldı

14 Eylül akşamı gerçekleştireceği etkinliği ile en yeni aygıtlarını tanıtmaya hazırlanan Apple, tüm yenilikerle beraber iPhone 13 serisini de duyuracak. Büyük etkinlik için heyecan artarken merakla beklenen seriden son dakika sızıntısı gerçekleşti.

Duyurulacak modellerin depolama alanlarını ortaya çıkaran sızıntı ile birlikte iPhone 13 serisinin tarihi bir öneme sahip olduğu anlaşıldı. Tüm bunların haricinde modeller, oldukça tercih edilen bir başka depolama alanı seçeneğinin de sonu olabilir.

Apple Etkinliği

Apple Etkinliği Yeniliklerini Tamamıyla Türkçe Keşfedin
Detayları Keşfedin

İşte iPhone 13 Modellerinin Yeni Depolama Alanları

Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 12 mini ve iPhone 12 modellerinin 64, 128, 256 GB hafıza seçenekleri bulunuyordu. Pro modellerini tercih ederseniz bu seçenekler 128, 256 ve 512 GB ile güncelliyordu. Ancak iPhone 13 serisinde bu seçeneklerin tümü değişiyor.

iPhone 12 Studio

Doğru çıkan tahminleri ile adından sıkça söz ettiren Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun geçtiğimiz saatlerde yayınladığı bilgilere göre iPhone 13 ile birlikte 64 GB seçeneği ortadan kalkıyor. Tıpkı daha önce 8, 16 ve 32 GB depolama alanlarının kaldırılması gibi gelecekte tanıtılacak hiçbir modelde 64 GB seçeneği mevcut olmayabilir.

Pro modeller için çoktan gerçekleşmiş olan bu adım, iPhone 13 mini ve iPhone 13’ün başlangıç fiyatlarının da yükselmesine yol açabileceği tahmin ediliyor. Serinin depolama alanı için sızdırılan tek bilgiler ise bunlarla sınırlı değil.

64 GB seçeneğinin kaldırılmasına ek olarak iPhone 13 Pro modellerinde 1 TB depolama alanının da bulunacağı son saatlerde sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. 1 TB depolama alanının sunulması ise iPhone’lar için tarihi bir öneme sahip.

Daha önce resmi olarak tanıtılan hiçbir iPhone serisinde 1 TB depolama alanı bulunmazken yeni seri bunu değiştirmeye hazırlanıyor olabilir. 2023 veya sonrasında tanıtılabilecek iPhone serilerinde ise seçeneklerin 2 TB’ye kadar yükseleceği ve 1 TB seçeneğinin Pro modellerinin haricinde de bulunacağı iddia ediliyor.

Apple iPhone 12 - ile Yeni Yıl için Muhteşem Hediye Fikirlerini Keşfedin

Tüm bunların haricinde 14 Eylül akşamı Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak Apple Etkinliği’ni tamamıyla Türkçe keşfetmenin yolları yine Ventence’dan geçiyor. Tıpkı diğer etkinliklerde olduğu gibi canlı bloglama ile tüm yaşananları anında öğrenebilir, saniyeler sonra yayınlanacak detaylı haberler ile yenilikler hakkındaki her detayı keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızı takip ederek de gelişmelerden haberdar olmanız mümkün.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler