iPhone 13 Pro Yeni Rengi - Ventence
Apple

iPhone 13 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Bu sene tanıtılacak olan iPhone 13 modelleri ile ilgili yeni iddalar gelmeye devam ediyor. İddaya göre iPhone 13, LTPO ekran ile gelecek. Bunun dışında seri, oyunlarda büyük avantaj sağlayan yüksek yenileme hızlarına sahip olacak.

Kimi iddalar, LTPO ekranın sadece üst iPhone modellerinde bulunacağını belirtirken kimi iddalar da bu ekranın tüm seride bulunacağını belirtiyor. Ayrıca modellerin 120 Hz yenileme hızına sahip olması da bekleniyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

iPhone 13 Serisinin Özel Rengi Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

İşte iPhone 13 Modellerinin Ekran Özellikleri

Bir analistin paylaştığı gönderiye göre LTPO ekranları, yeni iPhone serisindeki en az iki modelde kullanılacak. Bu da sadece iPhone 13‘ün Pro Max modelinin değil, aynı zamanda iPhone 13’ün Pro modelinin de daha iyi bir ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Bu teknolojiden biraz bahsedecek olursak LTPO, aslında sabit bir yenileme hızı yerine; daha çok değişken yenileme hızları sunan özel bir OLED ekran türüdür. Örnek olarak LTPO ekranlar, siz çizim yaparken veya oyun oynarken yüksek yenilem hızı sunarken, fotoğraflarınıza baktığınızda daha düşük yenileme hızı sunuyor. Analistler 2023 yılına kadar LTPO teknolojisinin, gittikçe yaygınlaşacağını; ve hatta telefon pazarında bile hakim olabileceğini idda ediyordu.

LTPO ekranların iPhone 13’de kullanılması ile birlikte modeller, iPad Pro’larda kullanılan ve cihazların 120 Hz’e varan yüksek yenileme hızlarına ulaşabilmesini sağlayan ProMotion teknolojisine sahip olabilir.

Bunun dışında modellerin ana tedarikçisinin yine Samsung olacağı da gelen iddalar arasında. Ayrıca yeni iPhone serisinin, tıpkı geçtiğimiz sene Ekim tanıtılan iPhone 12 ailesi gibi; bu sene içerisinde Eylül veya Ekim aylarında tanıtılması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler