iPhone 14
Apple

iPhone 13 Tanıtılmadan iPhone 14 Sızdırıldı

Kaliforniyalı teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu etkinliğinde yeni iPhone 13 modelleri başta olmak üzere birçok farklı yeniliği tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni seri daha tanıtılmamışken, Apple analistleri iPhone 14 için ilk detayları açıkladı.

Apple ile ilgili genellikle doğru çıkan analizleri ile adından sıkça söz ettiren Jon Prosser ve ekibi, Apple’a göndermeler içeren paylaşımlar eşliğinde iPhone 14 serisi ile ilgili model tasarımlarını yayınladı. Görünüşünde dikkat çekici değişiklikler içeren sızıntılar, birçok kullanıcıyı daha şimdiden heyecanlandırmakta.

Twitter, Beklenen Apple Etkinliği Adımını Attı: Hashflag Yayında
Detayları Keşfedin

İşte Sızdırılan iPhone 14

İlk sızıntıları geçtiğimiz haftalarda Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan iPhone 14, birçok farklı yeni detay ile birlikte bugün son halini aldı. Jon Prosser, yayınladığı görsellerde kaynaklarından elde ettiği fiziksel ürün fotoğrafları ve Kuo gibi analistlerin sızıntılarını bir araya getirdi.

iPhone 14’ün ilk görsellerinde dikkatleri ilk önce ön ekran tasarımı çekmekte. Bu yıl küçülmesi beklenen çentik, 2022’de tamamıyla ortadan kalkacağa benziyorken ahize ekran kenarına taşınmış durumda. Face ID’nin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan sensörler ise seride bulunmuyor.

Bunun sebebi ise yıllardır beklenen ekran altı Touch ID teknolojisinin iPhone 14 ile birlikte karşımıza çıkması şeklinde yorumlanmakta. Tasarımdaki tek değişiklik ise ön tarafta bulunmuyor. Kenarlara bakıldığında alüminyumdan titanyuma geçiş net bir şekilde görülüyor.

Ses yükseltme ve alçaltma butonları ise tıpkı iPhone 4 serisinde olduğu gibi yuvarlak tasarımına geri dönebilir. Apple’ın bu değişiklik için özellikle iPhone 14 serisini beklemiş olabileceği de bir başka iddia arasında yer alıyor. Bunun sebebi olarak ise şirketin iPhone 4 ve iPhone 14 serileri arasında özel bir bağ kurmak istediği açıklanıyor. Alt kenarda dikkatleri üzerine çeken bir başka değişiklik ise, nokta şeklindeki hoparlör deliklerinin tek ve uzun bir şerit halinde değiştirilmesi.

Titanyum kenarlara ek olarak arka kasa, alışıldığı gibi yine cam bir yüzeye sahip. Tıpkı iPhone 12 serisinde olduğu gibi Ceramic Shield korumasıyla güçlendirilmesi beklenen cam yüzeyde herhangi bir kamera çıkıntısı ile yer almıyor. Apple’ın 1. Nesil iPhone SE ile son verdiği gömülü kamera tarzının ise geri döneceği düşünülmekte.

Aynı zamanda iPhone 12 serisinde ilk kez karşımıza çıkan mini modelin, 14 Eylül’deki etkinlikte de karşımıza çıkıp daha sonrasında tarihe karışması bekleniyor. Apple’ı satış rakamlarıyla memnun etmeyen modelin olmayacağı ilk seri de 2022 modelleri olabilir.

A16 Bionic çipinden güç alması beklenen iPhone 14’ün 2022 sonbaharında tanıtılacağı düşünülüyor. Aynı zamanda erinin Pro Max seçeneğinin şimdiye kadarki en büyük ve boyutuna kıyasla en uygun iPhone olacağı da iddialar arasında. Oldukça hızlı bir şekilde sızdırılan serinin gelecekte hangi detaylar ile karşımıza çıkacağı ise şimdiden merak konusu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler