iPhone 12 Mini
Apple

iPhone 13 Serisinin Yenilenen 5G Özellikleri Ortaya Çıktı

Dünyanın en değerli şirketi konumundaki koltuğunu güçlü bir şekilde koruyan Apple’ın sonbahar aylarında yeni iPhone 13 serisini tanıtması bekleniyor. Daha küçük çentik, farklı kamera modülü tasarımı gibi detayları sızdırılan serinin 5G bağlantıları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Doğru analizleri ile tanınan Ming-Chi Kuo tarafından sızdırılan Apple raporlarına göre teknoloji devi şirket, iPhone 13 serisinde 5G mmWave özelliğini daha da yaygınlaştıracak. Bağlantı hızında oldukça büyük miktarda bir sıçrayış anlamına gelen bu adımın içerisinde Türkiye’nin de olduğu düşünülüyor.

iPhone 13 Pro Yeni Rengi - Ventence

iPhone 13 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

Yüksek Hızda 5G’ye Sahip iPhone 13’ler Yakında Türkiye’de

Geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılan iPhone 12 modellerinin tasarım değişiklikleri haricinde dikkat çeken özelliklerinden biri 5G olmuştu. Apple, modellerin sahip olduğu 5G hızını çokça vurgularken aynı zamanda ABD’ye özel olan 5G mmWave teknolojisini de sunduklarını belirtiyor.

Apple iPhone 12 - ile Yeni Yıl için Muhteşem Hediye Fikirlerini Keşfedin
iPhone 12 ve AirPods 2. Nesil | Apple

Sadece ABD’de ve ABD’de de belirli özel noktalarda kullanılabilen 5G mmWave, yaygın denilemeyecek kadar az kullanılıyor. Özel antenlere ihtiyaç duyan teknoloji sayesinde hücresel veri hızlarında gigabayt’a kadar çıkmak mümkün hale gelmekte.

iPhone 12’lerin sadece ufak bir kısmı 5G mmWave ile donatılmışken ABD dışındaki kullanıcılar bu cihazların ülkelerinde satılmama durumundan oldukça şikayetçi. Sadece normal 5G kullanabilen müşterilerin isteklerine Apple’ın iPhone 13 ile birlikte cevap vermesi muhtemel olarak görülüyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro ve iPhone 12

Analist Kuo’ya göre Apple, üretilecek olan tüm iPhone 13 modellerini 5G mmWave destekleyecek alıcılarla donatacak. Bu sayede oldukça az olan mmWave üretimi %100 kapasiteye çıkabilecek. Aynı zamanda sadece ABD ile sınırlı olan 5G mmWave satışı Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerine yayılacak.

Tüm bunların haricinde teknoloji devi şirketin İngiltere, Fransa gibi ülkelere gelen yenilikleri aynı anda Türkiye’de de kullanıma sunması dikkatlerden kaçmamakta. Daha önce ABD ve Kanada’ya özel bir programı tüm dünyayla aynı anda Türkiye’ye getiren Apple’ın, 5G mmWave ile donatılan iPhone 13 modelleri için benzerini yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler