iPhone 13 Pro Yeni Rengi - Ventence
Apple

iPhone 13 Pro Modelleri 120 Hz Yenileme Hızıyla Gelebilir

Yeni iPhone 13 serisinin tanıtılacağı Eylül ve Ekim ayları yaklaşıyor. Bu nedenle yeni iPhone serisi ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 13 Pro serisinin ekran özellikleri sızdırıldı.

İddalara göre iPhone 13 Pro, Samsung tarafından üretilen bir OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca ekranın, 120 Hz yenileme hızına sahip olması da bekleniyor. Buna ek olarak ekranın LTPO teknolojisi ile birlikte geleceği tahmin ediliyor.

iPhone12Proİnceleme

iPhone 13 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

İşte iPhone 13 Pro’nun Ekran Özellikleri

Yeni iPhone 13 Pro’nun ekranında kullanılması beklenen LTPO ekran türünden bahsedecek olursak LTPO, aslında bir tür OLED ekran türü. LTPO ekranlar, aslında sabit bir yenileme hızı yerine daha çok değişken yenileme hızları sunuyor.

iPhone 12 Pro Grafiti - Ventence

Örnek olarak LTPO ekranlar, siz çizim yaparken veya oyun oynarken yüksek yenileme hızı sunarken, fotoğraflarınıza baktığınızda daha düşük yenileme hızı sunuyor. Örneğin Apple Watch Series 5 ve sonrasında, LTPO ekranlar kullanılır. Böylelikle modeller, Her Zaman Açık Ekran gibi özellikleri destekliyor.

İşte iPhone 13 Pro ve Pro Max’te de 120 Hz yenileme hızlarına ulaşabilen, bu tür ekranların kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca tıpkı önceki iPhone modellerindeki gibi bu modellerde de Samsung‘un bu ekranları üretmesi bekleniyor.

iPad Pro modellerinin hepsi ve birçok Android telefon modeli, şu anda yüksek yenileme hızlarını destekliyor. Böylelikle modeller, daha akıcı görüntü deneyimi sunuyor. Bu nedenle de artık bu özelliğin iPhone 13 ailesine gelmesi de muhtemel görünüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler