iPhone 12 Mini
Apple

iPhone 12 mini Üretimi Durduruldu: İşte Nedeni

TrendForce’un bildirisine göre, iPhone 12 mini’nin serideki ailesindeki diğer modellere kıyasla hayal kırıklığı yaratan satış performansları sebebiyle Apple’ın yeni iPhone serisindeki mini harici diğer üç modelin satışlarını artırmaya odaklanması bekleniyor. Şirket, geçtiğimiz saatlerde buna yönelik yeni bir adım attı.

Piyasadaki en ince 5G cihaz olarak karşımıza çıkan model, Türkiye’de 9.999 TL’ye satılırken teknoloji devi şirket, üretimi durdurdu. Satış rakamları oldukça aşağılarda kalan iPhone 12 mini’nin stoklar tükenene kadar satışta kalması muhtemel.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Tüm Gözler Bu Yılın Sonlarına Doğru Gelecek Yeni Seriye Çevrildi

iPhone 12 mini’nin bu başarısızlığı sonrasında ise dikkatler, sonbaharda tanıtılacak yeni iPhone serisine çevirilmiş durumda. Aynı boyutlar ve özellikler ile satışa sunulması beklenen seride Apple’ın, mini modelinde nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak konusu oldu.

iPhone 12 mini modelinin satış rakamlarında serinin diğer modellerine göre oldukça geri kalmasının en önemli sebebi olarak, Apple’ın eski modelleri için yaptığı çeşitli kampanyalar gösteriliyor. Bu kampanyalar ile birlikte özellikle iPhone SE (2020) ve iPhone 11 modellerini düşük fiyatlara satarak doğal olarak insanların bu modellere yönelmesine sebep oluyordu.

Tüm bu gelişmeleri göz önünde bulunduracak olursak iPhone 12 mini, uygun fiyatı ve amiral gemisi özelliklere sahip olmasına rağmen Apple’ın en kısa ömürlü akıllı telefonlarından birisi olmuş oldu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
2
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler