Apple

iOS 15 ile iPhone ve iPad’lere Gelecek İlk Özellikler Sızdırıldı

WWDC20‘de tanıtılan iOS 14‘ün tanıtılma tarihinin üzerinden neredeyse bir yıl geçmek üzere. Yeni iOS ve iPadOS sürümlerinin tanıtılacağı tarih ise belli oldu. Bugün ortaya çıkan bir raporda, Haziran’da duyurulması beklenen iOS 15 ve iPadOS 15’in birkaç özelliği ortaya çıktı.

Apple, 31 Mart’ta 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek WWDC21 etkinliğini duyurmuştu. 7 Haziran’da gerçekleşecek olan Keynote oturumunda da Apple’ın yeni işletim sistemleri tanıtılacak.

Yeni Apple Etkinliği WWDC21 için Beklenen Tarih Belli Oldu
Detayları Keşfedin

İşte iOS 15 ve iPadOS 15 ile Gelmesi Beklenen Özellikler

Yayınlanan rapora göre bu yıl tanıtılacak olan işletim sistemlerinde en büyük yenilik iPad tarafında olacak. Geçtiğimiz sene tanıtılan macOS 11 işletim sistemi ile macOS, baştan sona yenilenmişti. Bu nedenle bu sene tanıtılacak olan macOS, tvOS ve watchOS’da büyük bir yenilik bulunmayacak.

iOS 14.5 ve watchOS 7.4 Beta 2 Yayınlandı

Yeni iPadOS 15 güncellemesi ile gelecek olan yeni ana ekran, 2010’dan bu yana iPad’lerin ana ekranındaki en büyük yenilik olarak tanımlanıyor. İddalara göre iPadOS 15, yenilenmiş bir ana ekran ile gelecek. Şimdilik bu yenilenmiş ana ekranın özellikleri ile ilgili araç takımları desteği dışında bir söylenti bulunmuyor.

Bunun dışında iOS 15‘in yenilenmiş bir kilit ekranı ile geleceği de idda ediliyor. Ayrıca yenilenmiş kilit ekranı ve denetim merkezine yeni bir menü eklenecek. Bu menüden kullanıcılar, Rahatsız Etme (aynı zamanda Uyku Modu ve Sürücü Modu) açık olduğunda bildirimlerin nasıl görüneceği ile ilgili ayrıntılı denetim özelliklerine sahip olacaklar.

iOS 14, iPadOS 14, macOS 11, tvOS 14, watchOS 7 Public Beta Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Silinir?_1

Bunun dışında iOS 15 ile birlikte bir menü daha kullanıma sunulacak. Bu menü aracılığıyla kullanıcılar, uygulamaların hangi verileri topladıklarını görebilecek. Son olarak iMessage’ın çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı aktarılıyor. Bu yeni özellikler sayesinde iMessage, daha çok bir sosyal ağ gibi görünmeye başlayacak; ve WhatsApp ile rekabet edebilecek.

Elbette bu sızdırılan özelliklerin iOS 15 ve iPadOS 15 ile gelip gelmeyeceği belli değil. Yeni iOS 15 ve iPadOS 15 ile gelecek tüm özellikleri 7 Haziran’da göreceğiz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler