iOS 14.5 ve watchOS 7.4 Beta 2 Yayınlandı
Apple

iOS 14.5 Beta 6 Yayınlandı: İşte Gelen Yenilikler

Apple, geçtiğimiz saatlerde iOS 14.5‘in altıncı beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Yeni iOS 14.5 Beta 6 sürümü; kullanıcıların iPhone’larının kilidini Apple Watch’ları sayesinde açmasını sağlayan, yeni bir özellik gibi bazı yeni özellikleri ve hata düzeltmelerini beraberinde getiriyor.

Yeni iOS sürümleri; tüm kullanıcılar için yayınlanmadan önce, geliştiricilerin test edip sürümde bulunan hataları bildirebilmesi için öncelikle geliştiriciler için yayınlanıyor. Sürümdeki tüm hatalar giderildikten sonra da, bu yeni sürüm; tüm kullanıcılar için yayınlanmaya hazır hale geliyor.

iOS 14.5 ve watchOS 7.4 Beta 2 Yayınlandı

iOS 14.5 ve watchOS 7.4 Beta 2 Yayınlandı
Detayları Keşfedin

İşte iOS 14.5 Beta 6 ile Gelen Tüm Yenilikler

iOS 14.5‘in yayınlanması kullanıcılar, yüzlerinde maske bulunduğunda iPhone’larının kilitlerini Apple Watch’ları ile kolayca açabilecek. Kullanıcılarının, bu özelliği kullanabilmeleri için; cihazlarında hem iOS 14.5 hem de watchOS 14.5 sürümünün yüklü olması gerekiyor. Ayrıca bu özelliğin Apple Pay ve App Store satın alımları gibi diğer Face ID gerektiren işlemlerde kullanılamadığını da ekleyelim.

iOS 14.5 ve watchOS 7.4 Beta 2 Yayınlandı

iOS 14.5‘in yeni beta sürümünün bir diğer yeniliği ise; Çift SIM ile, 5G‘nin aynı anda kullanılabilmesi. Şu anda 5G özelliği, sadece tek bir SIM ile kullanılabiliyor. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte; aynı anda iki adet SIM kart kullanan kullanıcılar, 5G‘yi her iki SIM kartı ile de kullanılabilecek. Zaten geçtiğimiz aylarda Apple‘ın bu özelliği getirmeyi planladığı da ortaya çıkmıştı.

Yeni iOS sürümü ile birlikte Apple; henüz ülkemizde kullanılamayan, Fitness+ servisi için AirPlay 2 desteği ekleyecek. Böylece kullanıcılar; AirPlay 2 desteği bulunan, ancak Apple’ın üretmediği üçüncü taraf televizyon ve medya oynatıcılarda da ekranlarını yansıtarak egzersiz yapabilecek.

iPad Pro, Apple Maps çalıştırırken

Ayrıca iOS 14.5 ile gelen yeniliklerden bir diğeri ise Apple Haritalar‘a bildirme seçeneğinin eklenmesi. Bu bildirme özelliği sayesinde kullanıcılar, haritadaki bir konumda eğer kaza meydana geldiyse bunu bildirebilecek. Bu özellik, iPhone’ların yanı sıra CarPlay ile arabaların ekranlarında da kullanılabilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler