Dijital Yaşam

Internet Explorer için Yolun Sonu Göründü

26 yıl önce piyasaya çıkan Windows 95 sürümüyle birlikte; ilk defa kullanıcıların karşısına çıkan Internet Explorer için, yolun sonu göründü. Teknoloji devi Microsoft, bir zamanların ünlü internet tarayıcısının ne zaman emekli olacağını açıkladı.

Yaklaşık 26 yıldır kullanıcılara hizmet veren Internet Explorer, ortaya çıkan yeni tarayıcıların zamanla gerisinde kalmıştı. Buna ek olarak Microsoft, Edge tarayıcısını tanıtarak Internet Explorer’ın yerini alacak olan tarayıcısını tanıtmıştı.

Adobe, Kritik Uyarılar ile Adobe Flash Desteğine Son Verdi

Adobe, Kritik Uyarılar ile Adobe Flash Desteğine Son Verdi
Detayları Keşfedin

İşte Internet Explorer’ın Desteğine Son Verilecek Tarih

Microsoft, yaptığı açıklama ile Internet Explorer’ın 15 Haziran 2022 tarihinden itibaren desteklenmeyeceğini açıkladı. Buna ek olarak şirket, bu tarihten sonra yayınlanacak olan Windows 10 güncellemeleri ile işletim sisteminde bulunan Internet Explorer sürümünün kaldırılacağını da açıkladı.

Chrome ve Firefox gibi tarayıcıların yeni özelliklere kavuşması ile birlikte; Internet Explorer’ın kullanıcı sayısı, gittikçe azalıyordu. Artık Edge tarayıcısının tanıtılması ile birlikte de Internet Explorer’ın kullanıcı sayısı minimuma inmişti.

Neredeyse hiçbir kullanıcısı kalmayan Internet Explorer’ın ne zaman hizmet vermeyi durduracağı ise merak konusuydu. Microsoft, bugün yayınladığı bir blog yazısında Internet Explorer’ın son hizmet tarihini açıklayarak, böylelikle bir zamanların ünlü tarayıcısının emekliliğe ayrılacağını doğruladı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler