Aygıtlar

Intel, 11. Nesil H Serisi İşlemcilerini Tanıttı: İşte Özellikleri

Popüler işlemci üreticisi Intel, yeni 11. nesil Tiger Lake Core H serisi işlemcilerini tanıttı. Üstelik bu yeni nesil Intel işlemciler, bir önceki nesle göre büyük bir performans artışı sunuyor. Buna ek olarak yeni işlemciler, Intel’in Turbo Boost 3.0 teknolojisi ile; 5.0 GHz‘e varan saat hızına ulaşabiliyor.

Dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan yeni i9-11980HK, buna rağmen oldukça yüksek saat hızları ve performans vaat ediyor.

Intel

Intel’den Şaşırtan Hamle: Apple’a Çip Üretmek İstiyor
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Intel Core i9-11980HK’in Özellikleri

Intel, yeni neslin şu ana kadarki en güçlü dizüstü bilgisayar işlemcisi olduğunu iddia ediyor. Yeni i9-11980HK, 10 nanometrelik Willow Cove mimarisini kullanıyor. Intel’in Turbo Boost 3.0 teknolojisi ile; 5.0 GHz‘lik saat hızına ulaşabilen işlemcinin tüm çekirdekleri, 4.5 GHz‘lik saat hızına ulaşabiliyor.

Böylelikle işlemci, video düzenleme ve 3D tasarım gibi zorlu işler için ideal hale geliyor. Buna ek olarak Intel, işlemciyi kilitsiz olarak piyasaya sürüyor. Bu da overclock gibi işlemleri mümkün hale getiriyor.

Yeni Intel Core i9-11980HK, 10. nesil Intel işlemcilere göre yüzde 19’a varan bir performans artışı sunuyor. Buna ek olarak işlemci, çoğu oyunda AMD’nin yeni nesil taşınabilir işlemcilerini geride bırakıyor.

Buna ek olarak işlemciler, daha iyi bellek ve depolama performansı sağlayan PCIe 4.0 özelliğine sahip. Ayrıca işlemcide Thunderbolt 4 desteği de bulunuyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler