Apple

Instagram’da Apple Music Şarkı Sözleri Nasıl Paylaşılır

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 14.5 güncellemesini tüm iOS 14 kullanıcıları için yayınlamıştı. iOS 14.5 ile birlikte Apple, şarkı sözü paylaşma özelliğini kullanıma sundu. Artık Apple Music üzerindeki herhangi bir şarkının sözleri, Instagram ve iMessage gibi platformlarda paylaşılabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde iPhone kullanıcıları ile buluşan iOS 14.5 güncellemesi, Apple Music‘te şarkı sözü paylaşmanın yanında birçok yenilikle birlikte geliyor. Kullanıcıların yüzlerinde maske bulunurken iPhone‘larının kilitlerini Apple Watch’ları ile açabilmesi ve yeni emojiler, bunlardan sadece birkaçı.

Apple Music

Apple, Instagram için Yeni Müzik Özelliğini Kullanıma Sundu
Detayları Keşfedin

Instagram ve iMessage’da Apple Music Şarkı Sözleri Nasıl Paylaşılır

Yeni güncelleme ile birlikte şarkı sözleri, Instagram’da hikaye olarak veya iMessage’da mesaj olarak paylaşılabiliyor. Bu mesaj veya hikayeyi gören kullanıcılar; paylaşılan şarkı sözlerini, şarkı adını ve sanatçıyı görüntülüyor. Ayrıca bağlantıya tıklayarak paylaşılan şarkıyı kolayca Apple Music üzerinden dinleyebiliyor.

Apple Müzik

Şarkı sözlerini paylaşmak için öncelikle Müzik uygulamasında şarkı sözlerinin bulunduğu ekranı açın.

  • Cihazınızı iOS 14.5 sürümüne güncelleyin ve Apple Music uygulamasını açın.
  • İstediğiniz müziği oynatmaya başlayın.
  • Ekranın alt tarafında bulunan, müziğin adının ve kapak fotoğrafının bulunduğu bölüme tıklayarak oynatma kontrollerini genişletin.
  • Daha sonra ekranın sol alt tarafında bulunan şarkı sözlerini göster düğmesine tıklayın. Ekranda şarkı sözleri görünmeye başlar.
Apple, Instagram için Yeni Müzik Özelliğini Kullanıma Sundu

Ardından şarkı sözlerini paylaşın.

  • Şarkı sözlerinden paylaşmak istediğiniz söze basılı tutun. Bir paylaşma ekranı açılacak.
    • Eğer birden fazla şarkı sözü paylaşmak istiyorsanız, paylaşma ekranının üst tarafında bulunan sözlerden istediklerinizi seçin.
  • Son olarak, Instagram’ı veya iMessage’ı seçin.
Apple, Instagram için Yeni Müzik Özelliğini Kullanıma Sundu

Aslında iOS 14.5 güncellemesi, uzun zamandır geliştiriciler tarafından test ediliyordu. Uzun bir süredir test edilen şarkı sözlerini paylaşma özelliği, nihayet tüm iOS 14 kullanıcıları tarafından kolayca kullanılabiliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler