instagram
Dijital Yaşam

Instagram Yeni Zamir Özelliğini Kullanıcılara Tanıttı

Kullanıcı sayısı dünyada milyonları geçen sosyal medya platformu Instagram, profile zamir ekleme seçeneği getirdi. Yeni özellikleriyle kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden uygulama, insanlara kendilerini daha kolay ifade etmeleri için bu yolu sundu.

Böylece insanlar biriyle etkileşime geçmek istediğinde kendini nasıl ifade etmesi gerektiğinin farkına varıyor. Bu zamirler profile istenildiği zaman eklenip, kaldırılabiliyor. Ayrıca, yeni Instagram zamir özelliğinin, sadece takipçilere gösterme seçeneği de mevcut.

Instagram Beşten Fazla Hesaba Giriş Yapmak İsteyenlere Özel Özelliğini Sundu

Instagram, Yeni Hikayeler Özelliğini Duyurdu
Detayları Keşfedin

4 Adede Kadar Zamir Eklenebilecek

Instagram’ın Yardım Merkezinde belirtilen açıklamaya göre uygulamada sohbet ederken, insanlar adlarını kullanmadan birine atıfta bulunmak için zamir kullanıyor. Kullanıcıların birbirlerine nasıl hitap edeceğine yardımcı olmak için Instagram profiline zamir ekleme özelliği geldi.

Yapılan açıklamaya göre bu yeni zamir özelliği, ABD gibi birkaç ülkede mevcut. Fakat şirket, diğer ülkelerde de yaygınlaştırmayı planlıyor. Yeni özellik, kullanıcıların Profili Düzenle’ye gidip Zamirler’i tıklayıp ardından listedeki 4 zamirden birini eklemeye olanak sağlıyor.

Yeni özellik, Türkiye’de bulunmasa da önümüzdeki zamanlarda gelmesi bekleniyor. Siz de profilinize bu zamirlerden birini ekleyip, kaldırabilirsiniz. Bu özellik aslında LinkedIn gibi uygulamalarda daha çok ilgi görüyor. Fakat Instagram’ın kullanıcı kitlesi de göz önüne alındığında doğru bir hareket olabilir.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler