Instagram Beşten Fazla Hesaba Giriş Yapmak İsteyenlere Özel Özelliğini Sundu
Dijital Yaşam

Instagram, Yeni Hikayeler Özelliğini Duyurdu

Popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özelliklerini kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bu yeni özelliğinde ise artık konuşulanlar tek bir tuşla yazıya dökülecek. Daha sonra bu yapılan eylem, Hikayeler bölümünde paylaşılabilecek.

Instagram, artık Hikayeler için videolardaki konuşmaları yazıya dökecek bir altyazı butonuna sahip. Bu yeni özellik, şimdilik sadece İngilizce konuşulan ülkelerle mevcut. Fakat daha sonra, diğer ülkelere de sunulacak. Ayrıca Instagram, yeni özelliğini Hikaye kısmına ek olarak Reels bölümüne de getirmeyi planlıyor.

Instagram WhatsApp Çöktü

Instagram Canlı Yayına Yeni Özellikler Ekleniyor
Detayları Keşfedin

Hikayeler’e Altyazılar Otomatik Olarak Eklenecek

Instagram ‘ın, yeni Hikayeler özelliği, işitme güçlüğü çeken, anadili İngilizce olmayan kişiler ya da videoları ses olmadan izleyenler düşünülerek tasarlanmış. Kullanıcılar, Hikayeler’ine alt yazı ekledikten sonra diğer metin seçenekleri gibi bunların da yazımını, noktalama işaretlerini, rengini ve stilini değiştirebilirler.

Ayrıca açıklamalara göre, otomatik olarak oluşturulan bu altyazılar, özellikle anadili İngilizce olmayıp aksanları kötü olan kişilerde düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle bu yazıları düzenlemek en etkili yol olacaktır. Şu an için metnin vurgulanması seçeneği yoktur. İlerleyen günlerde gelebilir.

Pandeminin etkisiyle yoğun kullanılan diğer platformlar; Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams, kısa bir süre önce video görüşmeler için alt yazı seçeneğini sunmaya başladı. Ayrıca, TikTok, geçen ay Amerikan İngilizcesi ve Japonca için otomatik altyazılar özelliğini başlattı. Son olarak Twitter da, Spaces’ta sunduğu altyazı için iyileştirmeler planladığını duyurdu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler