Instagram WhatsApp Çöktü
Dijital Yaşam

Instagram, Yeni Bir Doğrulama Yöntemi Üzerinde Çalışıyor

Ortaya çıkan iddialara göre Instagram, yeni bir iki adımlı doğrulama yöntemi üzerinde çalışıyor. Böylelikle bu yeni iki adımlı doğrulama seçeneği sayesinde Instagram kullanıcıları, doğrulama kodlarını doğrudan WhatsApp üzerinden alabilecek.

Şu anlık Instagram uygulaması için iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi olarak; kısa mesaj, yedek kodlar ve doğrulama olmak üzere üç farklı yöntem bulunuyor. Anlaşılan Instagram, yakın bir zamanda bu yöntemlere dördüncüsünü eklemeyi planlıyor.

instagram

Instagram Yeni Zamir Özelliğini Kullanıcılara Tanıttı
Detayları Keşfedin

İşte Instagram’ın Yeni İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Yöntemi

Ortaya çıkan bazı ekran görüntülerine göre şirket, iki adımlı kimlik doğrulaması yöntemlerinin yanına; WhatsApp’ı da eklemeyi planlıyor. Ekran görüntülerine göre özellik kullanıma sunulduğunda kullanıcıların; ayrıca ilk olarak telefon numaralarını doğrulaması gerekecek.

Böylelikle kullanıcılar, telefon numaralarını doğrulayıp SMS ile iki adımlı doğrulama yöntemini açtıklarında, WhatsApp ile doğrulamayı da açabilecek. Böylelikle kullanıcılar, WhatsApp’ı kullanarak kimliklerini doğrulayıp Instagram’a giriş yapabilecek.

Daha önceden WhatsApp’ın bir tablet uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Her iki özelliğin yayınlanması ile birlikte kullanıcılar, telefonları yanlarında olmasa bile diğer cihazları aracılığıyla Instagram’a giriş yapabilecek.

hikayeler

Özellik, tahminlere göre henüz test aşamasında. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor..

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler