Instagram WhatsApp Çöktü
Dijital Yaşam

Instagram Canlı Yayına Yeni Özellikler Ekleniyor

Oldukça popüler sosyal medya platformu Instagram, Mart ayında Canlı Odalar özelliğini duyurmuştu. Bu odalarda 4 kişi aynı anda canlı yayın yapabiliyor. Canlı yayınlarındaki gibi bu odalarda da sohbet ve rozet gibi özellikler mevcut.

Clubhouse benzeri bu odalardan sonra canlı yayın bölümüne de iki yeni özellik daha gelecek; video sessize alınabilir ya da devre dışı bırakılabilir. Bu yenilikler, canlı yayın yaparken istenmeyen zamanda görünme veya ses verme gibi sorunları azaltabilecek.

Instagram, Canlı Odalar Özelliğini Tanıttı! İşte İlk Detaylar
Detayları Keşfedin

Instagram Canlı Yayının İki Yeni Özelliği

Sosyal medya platformu, bu yeni özelliklerin canlı yayın sırasında sunuculara daha fazla yarar sağlamasını planlasa da şuan için toplantı sahipleri diğer katılımcıların videosunu açıp kapatamayacak ya da canlı yayındaki katılımcıları sessize alamayacak.

Instagram Canlı Odalar

Ancak yapılan açıklamaya göre yayıncıya daha fazla ayrıcalık tanınmak isteniyor. İlerleyen günlerde bununla ilgili bir güncelleme yapılabilir. Ayrıca Facebook, daha hızlı davranarak video kapalı seçeneğini etkinleştirmişti.

Bu özelliklerin ilk görünümü, Perşembe günü Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile Instagram Başkanı Adam Mosseri arasında yapılan bir canlı yayında görüldü. Sosyal medya platformu ayrıca, geçen ay başlatılan Reels için Remix işleviyle TikTok’la da rekabet etmeye başladı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler