Aygıtlar

IKEA, Masaları Kablosuz Şarj Noktasına Dönüştürecek Aygıtını Tanıttı

Birçok alanda gerçekleştirdiği inovasyonlar ile tanınan IKEA, saatler önce yeni basın açıklamasını yayınladı. YouTube kanalındaki videolar ile açıklamasını destekleyen şirket, şimdi ise teknolojiye odaklanmakta. Kablosuz şarja odaklanan yeni SJÖMÄRKE, sundukları ile dikkat çekiyor.

”Tüm masaları kablosuz şarj noktasına dönüştürün.” vaadiyle göze çarpan yeni aygıt, dışarıdan sabit kablosu bulunan bir powerbank’a benzemekte. Aygıtın donanımsal detaylarıyla sağladıkları ise oldukça ilginç.

Xiaomi’den Şarj Hızında Yeni Rekor: 8 Dakika
Detayları Keşfedin

Tek Aygıt ile Tüm Masalar Kablosuz Şarj Noktası

8 santimetre kalınlığındaki tüm masalar ile uyumlu olan SJÖMÄRKE aynı zamanda Qi destekli. Sahip olduğu Qi 1.2.4 sertifikası ile binlerce farklı akıllı aygıtı şarj edebilen aygıtın yurt dışındaki fiyatı ise 39.99$.

1.2.4 sertifikası sayesinde 5W gücünde aygıtları şarj edebilen SJÖMÄRKE; Apple, Samsung ya da Huawei gibi şirketler başta olmak üzere hiçbir marka için bir değişiklik sunmuyor. Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone için MagSafe desteği ise aygıtta mevcut değil.

Çıkartılamayan bir güç kablosunu bulunan aygıtın kabloda bir sorun meydana gelmesi durumunda kullanılamayacağı tahmin ediliyor. Önerilen 8 santimetre kalınlığın aşılması durumunda nelerin yaşanacağı ise bilinmiyor.

SJÖMÄRKE Kullanma Kılavuzundan Bir Görsel | IKEA

Oldukça sade bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkan SJÖMÄRKE, beraberinde iki özel bant ve çıkartmalar ile geliyor. Çıkartmalar, masanın üst kısmında şarj edilecek aygıtların nerede durması gerektiğini ifade etmekte kullanılmakta. Özel bantlar ise, sahip olduğu çift taraflı form sayesinde SJÖMÄRKE‘ın masanın altında sabit bir şekilde durmasını sağlıyor.

Türkiye fiyatı henüz belli olmayan SJÖMÄRKE, ilerleyen günlerde başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde satışa sunulacağı belirtiliyor. Ülkemizdeki IKEA mağazaları için resmi bir açıklama bulunmazken tahmini fiyat etiketinin 600 TL’yi aşacağı ihtimaller arasında.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler