Bitcoin
Dijital Yaşam

BtcTurk’ten Hack İddiaları için Resmi Açıklama Geldi

Sosyal medyada ortaya çıkan iddialara göre ünlü kripto para borsası BtcTurk, hacklendi. Platformdan sızdırılan verilerin internet üzerinde satışa çıktığı da aktarılıyor.

Sızdırılan veriler arasında kullanıcıların kişisel verileri bulunuyor. Üstelik satışa çıkan verilerin arasında kullanıcıların kimlik belgeleri ve yüzlerinin bulunduğu, kullanıcılar tarafından doğrulama amaçlı çekilen fotoğrafların da bulunması dikkat çekiyor.

Clubhouse Hacklendi: İşte Ele Geçirilen Bilgiler
Detayları Keşfedin

BtcTurk’ten Açıklama Geldi

Aktarılan bilgilere göre 2019 yılında sızdırılan veriler, ilk defa bugün bir hack forumunda ortaya çıktı. Buna ek olarak saldırgan, verileri satın almak isteyenlerle iletişime geçmek için bir e-posta adresi paylaşmış.

Ayrıca sızdırılan veriler arasında ad, soyad, e-posta adresi, doğum tarihi, telefon numarası, ev/iş adresleri, IP adresi, bakiye ve kullanıcıların kimlik belgeleri ve yüzlerinin bulunduğu, doğrulama amaçlı çekilen fotoğraflar bulunuyor.

Ayrıca konuyla ilgili de BtcTurk’ün destek hesabından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, iddiaların BtcTurk ekipleri tarafından incelendiği aktarıldı. Buna ek olarak şu ana kadar tespit edilmiş bir güvenlik açığı da bulunmadığı eklendi.

Maalesef BtcTurk, henüz bundan başka bir açıklama yapmadı. Buna ek olarak saldırının nasıl gerçekleştirildiği ve kaç kişinin etkilendiği ise bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler