Dijital Yaşam

İddialara Göre Bill Gates, Trakya’da Binlerce Dönüm Arsa Satın Aldı

Microsoft’un kurucusu ve ünlü iş insanı Bill Gates, sosyal medyalarda ortaya çıkan iddialara konu oldu. Sosyal medyada yer alan iddialara göre ünlü iş insanı Bill Gates, Trakya ve Kırklareli taraflarında tam 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldı.

Ünlü iş insanı Bill Gates’in bu 22 bin dönümlük tarım arazisi satın alımından sonra elindeki Türkiye’de yer alan toplam arsa miktarının tam 56 bin dönüme ulaştığı da iddia ediliyor.

Elon Musk

Elon Musk, Dünyanın En Zengin İkinci Kişisi Bill Gates’i Geride Bıraktı
Detayları Keşfedin

İddialara Göre Bill Gates’in Bu Satın Alımı Neden Gerçekleştirdiği de Belli

Ünlü iş insanı Bill Gates’in bu satın alımı gerçekleştirmesinin sebebi olarak iki farklı iddia ortaya atıldı. Bu iddialardan ilkine göre Bill Gates, önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi beklenen Küresel Isınma krizinden en az Trakya bölgesinin etkileneceğini düşünüyor.

Bundan sonra Bill Gates, Küresel Isınma krizinden en az etkilenceğini tahmin ettiği; Trakya bölgesine yatırım yapıyor. Böylece, gerçekleştirdiği satın alma ile Türkiye’deki toplam yaklaşık 34 bin dönümlük arsasına; yeni satın aldığı 22 bin dönümlük arsası ekleniyor.

Diğer ikinci iddia ise Kanal İstanbul projesi ile ilgili. Daha önceden Kanal İstanbul projesinin ilk temellerinin bu sene atılacağı resmi olarak açıklanmıştı. İddialara göre Bill Gates, Kanal İstanbul projesinin hayata geçirilmesinden sonra; İstanbul’un değerlenerek adeta dünyanın merkezlerinden biri haline geleceğini düşünüyor.

Bu nedenle de ünlü iş insanı, dünyanın merkezlerinden biri haline geleceği düşündüğü; İstanbul’un yakınlarından çok büyük miktarlarda arsa satın alıyor.

Elbette bunların hepsi sadece birer iddia. Bill Gates’in bu satın alımı gerçekten gerçekleştirip gerçekleştirmediği ise şimdilik bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler