Apple

iCloud Anahtar Zinciri, Beklenen Özelliğe Kavuştu

Apple bu sene gerçekleştirdiği WWDC21 etkinliğinde yeni işletim sistemlerini, hizmetlerini ve geliştirici araçlarına gelen yenilikleri duyurdu. Bunların arasında en çok dikkat çekeni ise iPhone ve iPod cihazlarda çalışacak olan iOS 15 oldu.

iOS 15 için gelen özellikler arasında; internetsiz çalışabilen Siri, yeni Safari, gizlilik ve güvenlik hizmetleri, yeni Araç Takımları, yenilenen iMessage ve FaceTime, yeni Memojiler ve daha fazlası bulunuyor. Ancak bir özellik hem etkinlikte hem web sitesinde duyurulmadı. Bu özellik iCloud Anahtar Zinciri Doğrulama Kodu olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Apple Servisi iCloud+ Tanıtıldı
Detayları Keşfedin

Authenticator Uygulamalarının Yerine Geçiyor

Günlük hayatımızda birçok web sitesinde ve uygulamada kullanıcı hesaplarına sahip oluyoruz. Ve bu hesapları korumanın en iyi yolu olan 2 faktörlü doğrulama bize yardımcı oluyor. Artık iCloud Anahtar Zinciri bu hizmeti vermeye başladı. Yeni yazılım güncellemeleri ile gelen bu özellik, hem iOS hem iPadOS hem de macOS cihazlarda kullanılabilir şekilde yer alıyor.

Özellik şimdiden Reddit gibi platformlarda kullancııların beğenisini toplamaya başladı. Özelliğin en çok beğenilen tarafı ise Apple Kimliğinize bağlı tüm cihazlarda senkronize olması oldu.

iCloud Anahtar Zinciri Doğrulama Kodunu Kullanmaya Başlayın

  • Cihazınızda Ayarlar uygulamasına gidin.
  • Ardından Parolalar’ı seçin.
  • Bir hesabın parolasına girin.
  • Doğrulama Kodunu Ayarla’ya basın.
  • QR kod veya anahtarınızı girin.
  • Kodunuzu kopyalamak için üstüne basın.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler