kono
Otomobil

Hyundai, Uber ile Önemli Bir Ortaklığa Daha Adım Attı

Hyundai, Avrupa’daki taşımacılık hizmetlerini olumlu yönde etkilemesi amacıyla Uber ile stratejik bir ortaklığa girdi. Hyundai, halihazırda Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda gibi ülkelerde Uber uygulamasını kullanan sürücülerine Kona Electric ve IONIQ Electric adlı elektrikli araç modellerine indirimli erişim sağlıyordu.

İki şirketin arasındaki yeni anlaşma, Uber’in 2030 yılına kadar sıfır emisyonlu bir taşımacılık platformu olmayı planlamasından sonra ortaya çıktı. Aynı zamanda şirket, 2025 yılına kadar, Amsterdam, Berlin, Brüksel, Lizbon, Londra, Madrid ve Paris’de Uber yolculuklarının yarısını elektrikli araçlarla sağlamayı planlıyor.

Uber, Ankara için Müjdeli Haberini Paylaştı
Detayları Keşfedin

Uber Bu Anlaşmayla Yeni Bir Döneme Geçiyor

İki şirket arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak müşteriler, taşımacılık seçeneğini belirleyebilecekler. Örneğin sıfır emisyonlu bir araçta seyahat etmek isterlerse, ona göre rezervasyon yapabilecekler. Bu ortaklık sonucunda Hyundai başkanı ve CEO’su Michael Cole açıklama yaptı.

”Bizi heyecanlandıran bu ortaklık sayesinde, Uber sürücülerinin elektrikli araçlara geçiş yapmasına yardım edeceğiz. Aynı zamanda Avrupa’daki müşterilerin yolculuklarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak için elektrikli araç sektöründeki liderliğimizi kullanacağız.”

-Michael Cole, Hyundai Başkan ve CEO’su

IONIQ Electric

Bu anlaşma, Hyundai’nin IONIQ ve Kona Electric modellerini daha çok kişiye göstermesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda anlaşma, Avrupa’daki karbon emisyonunu azaltma çalışmalarına da katkı sağlayacak gibi görünüyor. Uber sürücüleri, IONIQ ve Kona Electric’in yanı sıra Hyundai’nin gelecekteki elektrikli araçlarına da erişim sağlayabilecek.

Son olarak iki şirket, ilerleyen zamanlarda elektrikli arabaları ve faydalarını Uber sürücülerine tanıtmak için eğitim çalışmaları ve sürücülerin araçları ilk kez deneyimlemelerini sağlayan test sürüşleri sunmayı planlıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler