HarmanyOS
Dijital Yaşam

Huawei, Merakla Beklenen HarmanyOS için Tanıtım Tarihini Duyurdu

Özellikle de son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri tarafından konulan yasaklar ile gündeme gelen teknoloji şirketi Huawei, geçtiğimiz saatlerde yeni bir duyuru yaptı. Gerçekleşen videolu duyuruda bir süredir beklenen HarmanyOS için tanıtım tarihi açıklandı.

Paylaşılan kısa video ile ilgili birçok farklı iddia ortaya atılmış durumdayken heyecanlandıran tarih ise 2 Haziran olarak açıklandı. Tüm bunların haricinde ise şirket tarafından belirlenen ilk HarmanyOS istatislikleri ve birlikte geleceği cihaz da sızdırılmış durumda.

Huawei Watch Fit Elegant Türkiye’de Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

Huawei HarmanyOS için Tanıtım Tarihi: 2 Haziran

ABD-Çin arasındaki gerilim nedeniyle Google’ın Huawei ve alt şirketlerine ambargo koymasıyla başlayan HarmanyOS sürecinde ortaya çıkan yeni işletim sistemi, 2 Haziran’da tanıtılacak. Gerçekleşecek tanıtımda HarmanyOS’a ek olarak yeni bir cihazın da duyurulması muhtemel.

Huawei’nin Paylaştığı Video

Sina Weibo platformunda yayınlanan videoda ilk başta Huawei logosunun sonrasında ise HarmanyOS logosunun gelmesi akıllara “Bu işletim sisteminin açılış animasyonu olabilir mi?” sorusunu getirmekte. Sorunun cevabı ise tanıtım ile birlikte belli olacak.

Ek olarak video ile birlikte HarmanyOS’in resmi logosu da netleşmiş durumda. Normal bir “HarmanyOS” yazısındaki O harfinin altına konumlandırılmış mavi çizgiden oluşan logonun ilerleyen zamanlarda değiştirilme ihtimali de mevcut.

Huawei AppGallery, Yeni Arayüzü ile Güncellendi
HarmanyOS’un Uygulama Mağazası AppGallery | Huawei

Tüm bunların haricinde 2 Haziran’da gerçekleşecek olan tanıtım etkinliğinde yeni bir cihazın da tanıtılacağı düşünülmekte. Duyurulacak cihazın ise “HarmanyOS ile birlikte gelecek ilk ürün” ünvanına sahip olması beklenen MatePad 2 olacağı iddia ediliyor.

Nelerin yaşanacağını zaman gösterecekken Huawei’nin HarmanyOS ile ilgili büyük hedefi de sızdırıldı. Teknoloji devi şirkete göre 2021’in sonuna kadar 300 milyonu aşkın cihaz HarmanyOS kullanıyor olacak. Huawei’nin bu hedefini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği ise büyük bir merakla bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler