Dijital Yaşam

Huawei, HarmonyOS’in Lansmanını Gerçekleştirdi

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz saatlerde başlayan etkinliğinde yeni işletim sistemi HarmonyOS’un lansmanını gerçekleştirdi. Bir süredir test sürecinde olan HarmonyOS, artık Huawei kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda Huawei’nin tanıttığı HarmonyOS, uzun zamandır test sürecindeydi. Bugünkü etkinlik ile birlikte HarmonyOS, artık resmen Huawei kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

HarmanyOS

Huawei, Merakla Beklenen HarmanyOS için Tanıtım Tarihini Duyurdu
Detayları Keşfedin

İşte Huawei’nin Yeni İşletim Sistemi: HarmonyOS

Huawei’nin yeni işletim sistemi, sadece akıllı telefonlarda değil; ayrıca Huawei’nin neredeyse tüm cihazlarında kullanılabilecek. Telefondan tablete, televizyonlardan akıllı saatlere, birçok cihazda kullanılabilecek olan bu işletim sistemi, ayrıca IoT (nesnelerin interneti) cihazlarda bile çalışabilecek.

Şirket, HarmonyOS’un Android veya iOS’un yerini almasının değil, neredeyse tüm teknolojik aletlerde kullanabilmesini amaçladığını belirtti. Böylelikle aynı işletim sistemini çalıştıran cihazlar, kendi aralarında daha güçlü bir iletişim kurabilecek.

Ayrıca bugünden itibaren Mate 40 gibi birçok Huawei modeli, HarmonyOS’a yükseltilebilecek. Bunun yanında diğer eski Huawei modelleri ise önümüzdeki günlerden itibaren HarmonyOS’e yükseltebilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler