P50
Dijital Yaşam

Huawei, Beklenen Lansmanının Tarihini Paylaştı

Bu yıl 34. yaşını kutlamaya hazırlanan Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, dakikalar önce yeni bir basın açıklaması yaptı. Paylaşılan bilgiler arasında bir süredir beklenen lansmanı için ilk resmi bilgileri de buluyor.

CEO’su Ren Zhengfei ile yeni başarılara imza atmaya devam eden şirket, global çapta gerçekleşecek lansmanı için tarihi açıklarken tanıtılması beklenen yeni aygıtlar da daha şimdiden netleşmeye başladı.

Huawei, Yeni Kulaklığı Huawei FreeBuds 4’ü Tanıttı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Huawei Lansmanının Tarihi

Yaklaşık bir ay sonra, 21 Ekim’de gerçekleşeceği aktarılan lansman, COVID-19 vakalarının giderek daha az görüldüğü Viyana’da düzenleniyor. Avusturya’nın başkenti olan şehirdeki büyük lansmanın özel davetliler eşliğinde fiziksel bir şekilde yapılması muhtemel.

Huawei P50
Huawei P50

Geride bıraktığımız Temmuz ayında Çin’e özel olarak tanıtılan yeni Huawei P50 serisinin tüm dünyaya tanıtılacağı lansman, aynı zamanda beraberinde beklenmedik yenilikler de getirebilir. Lansmanın internet üzerinde canlı olarak yayınlanacağı da ayrıca paylaşılan bilgiler arasında.

Huawei’nin fotoğrafçılığa yönelik P serisinin yeni modellerinin 50 MP’lik iki kameraya sahip olunacağı halihazırda bilinenler arasında. Çin lansmanında akılda kalanlardan biri de Pro ve normal P50 modellerinin gücünü aldığı işlemci farklılıkları.

Huawei Nova 9
Nova 9

P50 modeli Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 SoC işlemcisine sahip. Apple’ın çiplerinde kullandığı SoC mimarisine sahip olan bu işlemcinin yerine P50 Pro’da Kirin 9000 çipseti bulunuyor. Huawei’nin kendi işlemcisi olan Kirin 9000, kameralardan HarmonyOS işletim sistemine telefonun tüm yeniliklerinin kaynağı olarak karşımıza çıkmakta.

Daha uygun fiyatlı olan Huawei Nova 9’un global tanıtımının da 21 Ekim’de gerçekleştirilmesi muhtemel. Eylül ayının sonunda Çin’de tanıtılacak model ve diğer yeni aygıtların Türkiye fiyatları ise daha şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler