Apple, Yeni Cihazı için Web Sayfasını Yeniledi
Apple

Apple’dan HomePod Modelleri için Sevindiren Haber

Apple, geçtiğimiz günlerde, sevilen Apple Music uygulamasına ilişkin yenilikleri tanıtmıştı. Bir süredir merakla beklenen Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız Ses desteğini getiren Apple, daha sonra üzücü bir açıklama ile hiçbir AirPods modelinin bu özelliği kullanamayacağını açıklamıştı. Ama HomePod ailesi için durum net değildi.

Bugün, Apple’ın web sitesinde yer alan yeni bir destek sayfasında, Apple Music’te kayıpsız sesin Apple’ın akıllı hoparlörleri olan HomePod ve HomePod mini’de destekleneceği ortaya çıktı.

Bluetooth teknolojisini kullanan AirPods

AirPods Modelleri ve Kayıpsız Ses Hakkında Sevindiren İddia
Detayları Keşfedin

Bir Güncelleme Sayesinde Kayıpsız Ses Desteklenecek

Apple hem HomePod hem de HomePod mini’nin gelecekteki bir yazılım güncellemesinden sonra kayıpsız sesi destekleyeceğini söylüyor. Bu, Apple’ın akıllı hoparlörlerinden birine veya bir çiftine sahip olanlar için iyi bir haber olacak. Ancak Apple, bu yazılım güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz bir takvim vermiyor.

Ayrıca, Apple TV 4K hakkında da yeni gelişmeler ortaya çıktı. ALAC dosyaları haziran ayında kullanıma sunulduğunda Standart Kayıpsız Ses’i Apple TV 4K’nın destekleyeceğini de açıklıyor. Ancak Apple, çoğu durumda, Yüksek Çözünürliklü Kayıpsız Ses için kablolu bir bağlantı gerektiğini söylüyor.

Bunların dışında, Apple, bu hafta başlarında AirPods Max ile ilgili olarak söylediklerini de yineliyor: Kablolu bağlantı ile dinlenilen müzik harika olacak. Daha fazla bilgi için, ilgili yardım sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler