HarmanyOS
Aygıtlar

HarmanyOS, Kendine Ait Kullanıcı Sayısı Rekorunu Kırdı

13 Eylül akşamı yeni ofis aygıtlarını tanıtan Huawei, gerçekleştirdiği etkinlikte işletim sistemi ile önemli detayları da paylaştı. Aylar önce yeni büyük güncellemesi ile karşımıza çıkan HarmanyOS, yayınlandığı 2 Haziran tarihinden beri 100 milyon kullanıcının aygıtlarına hayat veriyor.

Şirketin HarmanyOS ile katettiği en büyük kullanıcı rekorunu kıran yeni 100 milyon sayısı, işletim sistemi ve rakipleri arasındaki rekabetin giderek artacağını akıllara getirmekte. Huawei tarafından paylaşılanlara göre HarmanyOS’un kırdığı tek rekor bununla sınırlı değil.

P50

Huawei, Beklenen Lansmanının Tarihini Paylaştı
Detayları Keşfedin

İşte HarmanyOS İşletim Sisteminin Yeni Rekorları

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki gerilimin artması ile Android başta olmak üzere Google servislerini aygıtlarında kullanması yasaklanan Huawei, bunun ardından kendi işletim sistemini geliştirmeye başlamıştı. HarmanyOS adındaki işletim sistemi, büyük bir başarıya ulaşmışken adını tarihe yazdıracak bir rekor da kırmış durumda.

HarmanyOS Yüklü Katlanabilir Telefon Huawei Mate X2

Sahip olduğu özel bağ teknolojisi ile HarmanyOS yüklü olan aygıtların iletişimde kalmasını sağlayabilen işletim sistemi, birçok farklı özelleştirme yeteneğine de sahip. Daha uzun oyun deneyimlerinden tek bakışta birden fazla bilgi alınabilen widget’lara bu özelleştirme yetenekleri, HarmanyOS’u ön plana çıkaran detaylardan.

Tüm bu detaylara ek olarak Huawei’nin son paylaştığı bilgilere göre işletim sistemi kritik kilometre taşlarından biri olan 100 milyon kullanıcı sayısını geçti. 12 Eylül tarihine ait olan son rakamlar, işletim sisteminin kendi rekorunu kırmasının haricinde tarihe adını yazdırmasını da mümkün kıldı.

Huawei AppGallery, Yeni Arayüzü ile Güncellendi
HarmanyOS’un Uygulama Mağazası AppGallery | Huawei

”Bu heyecan verici dönüm noktasını başarıyla tamamlamamızı sağlayan tüketicilerimize minnettarız! HarmanyOS, kullanıcılara farklı durumlarda farklı aygıtlara kolayca ulaşmasını basitleştirmeye devam edecek. Her Şeyin İnterneti çağında kontrolü tamamıyla elinize almanız için çalışmaya devam ediyoruz!”

-Richard Yu, Huawei Tüketici Elektronoği CEO’su ve İcra Direktörü

Aktarılan verilere göre HarmanyOS, 100 milyon kullanıcı sayısına en hızlı ulaşan işletim sistemi konumunda. Dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemleri iOS ve Android’i bile geçen HarmanyOS’un önümüzdeki yıl büyük bir güncelleme ile yeniden karşımıza çıkması da muhtemel.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler