Aygıtlar

Samsung SmartTag Plus için Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, geçtiğimiz aylarda S21 sersini tanıttığı Unpacked etkinliğini düzenlemişti. Aynı zamanda S21 ile birlikte şirketin yeni atılımı olan konum takip cihazlarının ilk örneği SmartTag serisi de duyurulmuştu.

İki farklı cihazdan oluşan SmartTag serisinin ilk modeli günler içerisinde satışa sunulmuş olsa da diğer model SmartTag Plus, aylar geçmesine rağmen piyasada bulunmuyor. SmartTag’den daha iyi özelliklere sahip olan Plus model için yeni bir çıkış tarihi ortaya atıldı.

Samsung, SmartTag Konum Takip Cihazını Duyurdu

Samsung, SmartTag Konum Takip Cihazını Duyurdu
Detayları Keşfedin

İşte SmartTag Plus için Beklenen Çıkış Tarihi

Türkiye’de de satışa sunulacak olan SmartTag Plus, geçtiğimiz saatlerde B&H Photo adındaki online alışveriş sitesinde ön siparişe sunuldu. Bunun hemen ardından ise teknolojik cihazların satışa çıkmadan önce alması zorunlu olan FCC dosyalarının SmartTag Plus için hazırlanmış hali sızdırıldı.

Samsung, SmartTag Konum Takip Cihazını Duyurdu

B&H Photo sitesinden alınan bilgilere bakıldığında yeni konum takip cihazının çıkış tarihi de görülebiliyor. Sitede “beklenen” olarak açıklanan çıkış tarihi 12 Nisan iken Samsung halen bu konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil.

Bu yıl içerisinde satışa sunulacağı net bir şekilde bilinen Samsung SmartTag Plus, normal SmartTag modelinden sahip olduğu Ultra Geniş Band teknolojisi ile ayrılıyor. Cihazın çok daha geniş mesafelerde ulaşılabilir olmasını sağlayan bu teknolojiye sahip SmartTag Plus’un fiyatı da 39,99$ olarak açıklanmıştı.

Samsung, SmartTag Konum Takip Cihazını Duyurdu

Türkiye fiyatı henüz belirsizliğini koruyan SmartTag Plus’un Apple tarafından geliştirilen bir rakibinin olması da giderek artan iddialar arasında. Popüler Apple analistlerinin açıklamalarına göre teknoloji devi şirket, Samsung’un SmartTag serisine AirTag adında bir rakip geliştiriyor.

Mart ve Nisan aylarında tanıtılması beklenen cihazın Haziran’da gerçekleşecek Apple WWDC21 etkinliğinde duyurulması da muhtemel durumlardan biri. SmartTag ve AirTag serileri arasındaki rekabetin nasıl şekilleneceğini ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler