Bitcoin
Dijital Yaşam

Hackerlar, BtcTurk Verilerinin Yarın Yayınlanacağını Açıkladı

Sosyal medyada geçtiğimiz günlerde BtcTurk hacklendi haberi yayılmıştı. Şirket, bu tür hacklenmenin yaşanmadığını söyleyip olayı yalanlamıştı. Paylaşılanlara göre 2019 yılında sızdırılan veriler, ilk defa o gün bir hack forumunda ortaya çıktı.

Ele geçirilen bilgilerin internet üzerinden satışa çıktığı aktarıldı. Bu bilgiler arasında, kişisel veriler, kimlik bilgileri, yüzler ve birçok veri bulunuyor. Konuyla ilgili BtcTurk, herhangi bir güvenlik açığının bulunmadığını ve ekiplerin bu iddiaları incelediğini söylemişti. 

Yemeksepeti Hacklendi: İşte Ele Geçirilen Kritik Bilgiler
Detayları Keşfedin

Bilgiler Herkese Açık Şekilde Yarın Yayınlanabilir

Olayın ardından bugün sosyal medyada yeni bir iddia gündeme geldi. Hackerlar, satışa çıkardığı bilgileri 16 Mayıs’a kadar satamazsa, herkese açık ve ücretsiz şekilde verileri yayınlayacağını açıkladı. Bu olaydan kaç kişinin etkilendiği ve ellerinde ne kadar veri olduğu net olarak bilinmiyor.

Hackerların Yaptığı Paylaşım

BtcTurk, bir önceki hacklenme olayıyla ilgili resmi bir açıklama yapmıştı. Buna rağmen kullanıcılar açıklamalardan tatmin olmadı. Sosyal medyada bu iddia tekrar gündeme gelmişken, şirket yeni bir açıklama daha yapmadı.

Kullanıcıların şirketten bir açıklama beklediği söylenebilir. Dikkatler bu iddialar üzerine toplanırken yarın ne olacak herkes merakla bekliyor. Gerçekten hacklenme olayı yaşandı mı 16 Mayıs’ta öğrenilebilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler