Google LaMDA-Ventence
Dijital Yaşam

Google’dan Yetenekleriyle Dikkat Çeken Yapay Zeka: LaMDA

Google, bugün yaptığı çevrim içi etkinliğinde uzun zamandır beklenen Android 12 dahil birçok yeniliği tanıttı. Şirketin LaMDA adını verdiği yeni yapay zeka sistemi de tanıtılanlar arasında.

Yapay zeka alanında yıllardır çalışan şirket, Google Asistan ile hayatımızı kolaylaştırmaya başlamıştı. Bugün tanıtılan LaMDA sayesinde yapay zekanın geleceği daha da parlak görünüyor. Şirket LaMDA ile iletişimin ve dilin öneminin altını çizdi.

Google Maps’in Yeni Özellikleri Tanıtıldı
Detayları Keşfedin

Google LaMDA Yapay Zekada Çığır Açabilir

Google ‘ın en son atılımı LaMDA, yapay zeka sistemiyle sohbetler daha da iyileşecek. Şirketin açıklamalarına göre, insanlar sohbet ederken, konudan konuya geçerek muhabbeti ilerletirler. Bu karmaşık sohbetleri, yapay zekalar etkili bir biçimde takip edemiyor.

Google LaMDA-Ventence
LaMDA ile Yapılan Örnek Gösterim

Şirketin tanıttığı bu sistemde artık bu tür sorunlar olmayacak. Sistem, sonsuz sayıdaki konu hakkında daha doğal bir şekilde iletişim kurabilecek. Bu yapay zeka sistemiyle şirket, teknolojiyle etkili iletişim yolları alanında önemli bir adım attı.

Google I / O 2021’deki kısa bir örnek gösterimde LaMDA’yı Pluto ve kağıttan uçak senaryosuyla gösterdi. Her örnekte de , LaMDA konu hakkındaki güçlü bir anlayışa sahipti. Sorulan sorulara mantıklı şekilde cevaplar verdi. Son olarak LaMDA’nın şuan için ticari bir kullanım alanı mevcut değil. Google Asistan’a entegreli şekilde çalışacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler