Dijital Yaşam

Google, Uzaktan Çalışanlar için Smart Canvas Özelliğini Tanıttı

Teknoloji devi Google, gerçekleştirdiği etkinliğinde yeni Smart Canvas isimli özelliğini tanıttı. Yeni Smart Canvas özelliği, takımların birbirleri ile uzaktan çalışmasını kolaylaştırıyor.

Smart Canvas sayesinde Google’ın şirketler ve ekipler için geliştirdiği Google Workspace, birçok faydalı yeniliğe kavuşuyor. Şirket, gerçekleştirilen yenilikleri 12 madde ile özetliyor.

Yeni Android 12 Tanıtıldı: İşte Özellikleri
Detayları Keşfedin

İşte Google Workspace’e Eklenen Yenilikler

Google Workspace’e gelen ilk yenilik, etiketleme özelliği. Böylelikle kullanıcılar, bir belgenin herhangi bir yerine bir kişiyi, bir belgeyi veya bir toplantıyı etiketleyebiliyor. Ayrıca artık Google Workspaces kullanıcıları, oluşturdukları belgeleri her cihazda düzgün bir şekilde görüntüleyebiliyor.

Platforma gelen yenilikler arasında kelime önerileri ve emoji tepkileri de yer alıyor. Bunun dışında Google Docs’a, daha akıllı toplantı notları şablonu ve tablo şablonları eklenmiş durumda. Bunlara ek olarak platforma, yapılacaklar listesi özelliği de ekleniyor.

Google Workspace’e gelen bir diğer önemli yenilik ise doğrudan Google Docs üzerinden Meet toplantılarının başlatılabilmesi. Meet’teki bir diğer yenilik ise canlı çeviri ve altyazılar özelliği. Maalesef bu özellik, sadece birkaç dilde destekleniyor.

Kullanıcının doğrudan bir Dokümandan Meet'i başlattığını gösteren bir tarayıcı penceresinin GIF'si.

Google Tablolar’ın yeniliklerine geçecek olursak, servise zaman çizelgesi görünümü eklendi. Böylelikle kullanıcılar, eklenilen içerikleri zaman sıralaması ile görebiliyorlar. Bunun dışında platforma, daha kapsamlı analiz araçları da eklenmiş durumda.

Google Workspace’in son yeniliği ise sohbet odalarında gerçekleşiyor. Kullanıcılar, sohbet odaları içerisinde doğrudan tablo, döküman ve slayt oluşturabiliyor. Son olarak gelen bu yeniliklerin önümüzdeki günlerde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler