Google Şirketinin Gizlice 6 GHz Testleri Yaptığı Ortaya Çıktı!
Dijital Yaşam

Google, Sevilen Shopping Uygulaması için Son Kararı Verdi

Dünyanın en büyük iki tarayıcı motoruna sahip olan Google, geçtiğimiz günlerde sevilen Shopping uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Ülkemizde kullanıma sunulmayan uygulamanın yeni kodlarında ortaya çıkan bilgiler dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Kodlara göre teknoloji devi şirket çok yakında Shopping uygulamasını yayından kaldıracak. Yurt dışında oldukça sevilen uygulamanın durdurulma kararları ile ilgili Google yetkilileri, yeni bir açıklama yaptı. Açıklama ile birlikte uygulamayı kullanmanın özel bir yolu olabileceği de belli olmuş oldu.

Google’ın Geliştirici Konferansı I/O Geri Dönüyor: Tarih Belli Oldu
Detayları Keşfedin

Shopping Artık Nasıl Kullanılacak?

Ortaya çıkan “Shopping kaldırılıyor” iddialarına yanıt veren Google, uygulamanın temelde hiçbir yere gitmediğini duyurdu. Haziran ayı sonunda tamamıyla kullanımı durdurulacak olan uygulamaya giriş yapmaya çalışan kullanıcılar, otomatik olarak Shopping’in Türkiye’de de olan web sayfasına yönlendirilecek.

Google Shopping

Google’a göre Shopping uygulaması kullanıcılar tarafından çok fazla kullanılmıyor. Her ne kadar kullanan çoğu kişi olumlu eleştiriler aktarsa da şirket bunu yeterli bulmuyor. Arama sayfalarındaki Alışveriş kategorisi ve ülkemizde Shopping’in kullanılabilmesini sağlayan web sayfası uygulamaya oranla daha fazla tercih edilmekte.

Tüm bunlar da şirketin Shopping’i hem App Store’dan hem de kendi uygulama marketi Play Store’dan kaldırılmasıyla sonuçlanacak. Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek kaldırılma sonucunda dahi uygulamaya girmek isteyen kişilerin yönlendirileceği Shopping web sayfasına ise kritik bir özellik gelmesi planlanıyor.

YouTube'un Engellediği Özellik iOS 14.5 ile Geri Döndü

2021 yılının başında çıkan iddialara göre Google, YouTube ve Shopping’i birleştirecek yeni bir özellik geliştiriyor. Doğrudan YouTube videolarından alışveriş yapımını sağlayan bu özellik henüz herkesin kullanımına sunulmasa dahi test edildiği açıklanmış durumda.

“Alışveriş sekmesinde ve diğer Google uygulamalarında Shopping ile ilgili özellikler oluşturmaya devam edeceğiz.”

-Google

Tüm bunlar şimdilik açıklamalarla sınırlıyken YouTube’a gelecek özellik haricinde şirketin yeni bir test edilen özelliği bulunmuyor. Shopping kullanımının uygulama için atılan adım sonrasında azalıp azalmayacağı merak konusuyken nelerin olacağını zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler