google play store
Dijital Yaşam

Google Play Store için Yararlı Bir Yenilik Geliyor

Geçtiğimiz yıl Google Play Store, gerçek parayla oynanan kumar uygulamalarına gelen olumsuz kullanıcı yorumlarını dikkate alarak bazı değişiklikler yapmaya başlamıştı. Düzenlemelerine devam eden Google Play Store, uygulamaların isimleriyle ilgili yeni bir düzenleme yapacak.

Google, zarar verebilecek uygulamaları tamamen yasaklıyordu. Bunlara, uygulamanın ilgi çekici görünmesi için yapılmış tanıtım taktiklerine sahip uygulamalar da dahil olacak. Artık yeni düzenlemeyle beraber uygulamaların isimleriyle ilgili bir değişiklik yapılacak.

Fortnite

Google Play, 15 Ülkede Bahis Uygulamalarının Yasağını Kaldırdı
Detayları Keşfedin

Uygulama İsimleri Belirli Bir Düzende Olacak

Google Play Store ‘da uygulamanın işlevleriyle ilgili bilgileri indirmeden öğrenebiliyoruz. Örneğin, videolar, kısa açıklamalar, grafikler. Yine de bazen uygulamanın içi beğenilmese de, isimden etkilenip indiren birçok kullanıcı mevcut.

Google’ın yeni düzenlemesine bağlı olarak resimlerde göründüğü gibi şirket, bir uygulama ismi belirlerken uygulama sahiplerine uyarılarda bulunuyor ve düzeltmesi için olanak sağlıyor. Eğer hataları düzeltirse ışık, yeşile dönüyor.

Uygulamalarla ilgili yeni düzenleme 2021’in yaz ayına doğru yürürlüğe girebilir. Yeni politika, uygulama sahiplerinin kullanıcıları yönlendirmesini sağlayan her türlü işaret ve kelimeden kaçınmasını belirtiyor. Son olarak Google, uygulama sahiplerinden doğruluğa, güvenilirliğe ve anlamlı bilgilere odaklanmalarını istiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler