Google Haritalar
Dijital Yaşam

Google Maps’in Yeni Özellikleri Tanıtıldı

Google, bu yıl gerçekleşen I/O etkinliğinde, Google Maps‘e gelecek yeni özellikleri tanıttı. Bu özellikler arasında dikkat çekeni, mümkün olan en çevre dostu rotayı hesaplayan sistem oldu.

Bununla birlikte, tanıtılan diğer özellikler arasında, daha güvenli bir rota oluşturan bir sistem de bulunuyor. Bu özellik sayesinde, 3 koşul hakkındaki veriler tespit edilip, sizin için en güvenli rota oluşturuluyor.

Google Maps yeni özellikler

Daha Detaylı ve Daha Renkli Bir Google Maps Deneyimi Yolda!
Detayları Keşfedin

150.000 Kilometre Yeni Bisiklet Yolu Eklendi

İşte yeni eklenen tüm özellikler:

  • Google Maps’e 150.000 kilometrelik yeni bisiklet yolu ekleniyor. Bu sayede bisiklet kullanıcılarının çok daha iyi rotalar oluşturmaları amaçlanıyor.
  • Emisyonları azaltması için çevre dostu bir rota sunulacak. Bu rota oluşturulurken göz önünde üç veri bulundurulacak: yükseklik, trafik durumu, rota uzunluğu.
  • Ve son olarak daha güvenli bir rota oluşturma özelliği olacak. Yapay zekalı bu sistem, sizin için en güvenli rotayı oluştururken; hava durumu, trafik durumu ve yol durumu verilerini kullanacak.

Google Maps için gelen özellikler yakında kullanıma sunulacak. Ama hangi özelliklerin hangi ülkeler için yayınlanacağı henüz belli değil.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler