Dijital Yaşam

Google I/O 2021’de Neler Tanıtılacak: Android 12 ve Daha Fazlası

Google’ın geliştirici etkinliği Google I/O, 18-20 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz sene pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen etkinlik, bu yıl online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Google’ın bu yıl gerçekleştireceği etkinliğinde şirketin, birçok yeni ürün ve yazılımı tanıtması bekleniyor. Açılış konuşmasında tanıtılması beklenen ürünler arasında Android 12 ve yeni Google Pixel modelleri bulunuyor. Google I/O’nun açılış konuşması Keynote ise 18 Mayıs, saat 20.00’da başlayacak.

Google’ın Geliştirici Konferansı I/O Geri Dönüyor: Tarih Belli Oldu
Detayları Keşfedin

İşte Google I/O’da Tanıtılması Beklenen Yenilikler

Android 12, bir süredir Android kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu. Bu etkinlikte şirketin, yeni Android sürümünü tanıtması bekleniyor. Buna ek olarak son birkaç aydır Android 12’ye ait olduğu iddia edilen özellikler ve ekran görüntüleri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise etkinlikte bu özelliklerin resmiyet kazanması bekleniyor.

Google Şirketinin Gizlice 6 GHz Testleri Yaptığı Ortaya Çıktı!

Bunun dışında şirketin, Google servisleri ile ilgili yenilikler de tanıtılmıştı. Bu etkinlikte de Google Haritalar gibi servislerin yenilikleri tanıtılabilir. Ayrıca bu etkinlikte Pixel Buds A serisi kablosuz kulaklıkların da tanıtılma olasılığı bulunuyor.

Son olarak etkinlikte, Pixel modelleri için özel bir çip tanıtması ihtimali bulunuyor. Tıpkı iPhone’ların A serisi çipi gibi Pixel modellerinde kullanılacak olan bu çip, daha iyi yapay öğrenme için TPU (Tensör İşleme Birimi) gibi bölümlere sahip olabilir.

18-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan geliştirici etkinliği, 18 Mayıs saat 20.00’da gerçekleştirilecek olan Keynote ile başlayacak. Eğer etkinliği ücretsiz olarak izlemek istiyorsanız, buraya tıklayarak nasıl kaydolabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler