google
Dijital Yaşam

Google Fotoğraflar, Tarihi Depolama Alanı Değişikliği için Geri Sayımı Başlattı

Google, Fotoğraflar uygulamasında kullanıcılara ücretsiz ve sınırsız depolama alanı özelliği sunuyordu. Geçen yıl açıkladığı kararla bu ücretsiz özellik 1 Haziran’da bitiyor. Bu tarihten sonra yüklediğiniz fotoğraf ve videolar Google One’a aktarılacak.

Google One, 15 GB depolama alanını yine kullanıcılara ücretsiz şekilde sunmaya devam edecek. Fakat açıklamalara göre ufak bir detay mevcut. 1 Haziran’dan sonra belgeler, slaytlar, elektronik tablolar gibi şeyler ve Google One’da depolanacak. Yani depolamanız gereken şeyleri iyi seçmelisiniz.

Google

Bir Tasarımcı, Google Arjantin Alan Adını 23 TL’ye Satın Aldı
Detayları Keşfedin

Google One Uygulamanızı Yükseltebileceksiniz

Şu anda Google Fotoğraflar uygulaması, yüksek kaliteli medya dosyaları için sınırsız yedekleme sağlamaktadır. Ayrıca depolama, yalnızca orijinal biçimlerinde yüklenen dosyalar için geçerli. Belgeler Google One ‘a geçtikten sonra, eğer 15 GB’yi aşarsanız ek bir ücret ödemeniz gerekecek. Uygulamanın depolama alanını istediğiniz gibi yükseltebileceksiniz.

Google One için oluşturulan ücret sisteminde, 4 farklı plan mevcut. Bunlardan biri zaten 15 GB’lik ücretsiz alan. 100 GB’lik alan isterseniz aylık 5,79 TL, 200 GB’lik alan 11,59 TL, 2 TB’lik alan ise 29 TL. Bu ücretli planlara sahip olduktan sonra aile üyelerinizi de dahil etme şansınız oluyor.

Ayrıca açıklamaya göre Google Pixel 2 veya daha yeni bir Pixel telefona sahip kullanıcıların depolama konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. Telefonunuzdaki her şeyi ücret ödemeden depolamaya devam edebileceksiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler