Dijital Yaşam

Google, Dünya Emoji Günü’ne Özel 992 Emojisini Güncelledi

Özellikle genç neslin hemen hemen tüm yazılı konuşmalarında kullandığı emojiler artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hatta artık iletişimini sadece emojiler ile yürüten birçok insan bulunuyor.

Bunun farkında olan Google, Microsoft ve Apple gibi şirketler, emoji arşivlerini devamlı olarak büyütmeye devam ediyor. Her yıl, kişilere kullanmaları için yeni emojiler eklenirken bu sayede artık emojilerle anlatılamayacak hemen hemen hiçbir şeyin kalmaması hedefleniyor.

Apple, Beklenen Cihazı Tanıttı: MagSafe Battery Pack
Detayları Keşfedin

Birçok Teknoloji Devinin Bünyesinde Çok Ciddi Emoji Çalışmaları Yapılmakta

17 Temmuz Dünya Emoji Günü‘ne özel bir adım atan Google, arşivindeki 992 emojiyi birden güncelledi. Bu güncelleme ile emojilerin daha evrensel, ulaşılabilir ve otantik hale getirildiği aktarılıyor.

Ancak kişilerin bu yenilenmiş emojileri kullanmak için biraz daha beklemesi gerekiyor. Aktarıldığı kadarıyla yeni sürümler Android 12 ile beraber önümüzdeki sonbahar aylarında geliyor.

Bu yeni emojilerin çıktıktan bazı eski işletim sistemli cihazlara da geleceği ve aynı zamanda Gmail, Chrome OS, Google Chat ve YouTube canlı sohbet penceresinde de kullanılabileceği aktarıldı.

Yapılan bu yenileme ile birçok emojinin daha anlaşılır hale geldiğini aktaran Google, genel olarak kişileri memnun etmeyi hedefliyor.

Özellikle belirli emojileri her ülkelerin kültürüne uyacak hale getiren Google, bu yeni emojilerini aynı zamanda daha küçük ekranlarda daha belirgin olacak şekilde tasarladıklarını aktarıyor. Bu sebeple genel anlamda süreçte ciddi şekilde çalışmaların yapıldığı ve büyük bir tasarım emeğinin olduğu açık şekilde görülüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler