Google Chrome
Dijital Yaşam

Google Chrome, iOS için Beklenen Gizli Sekmeler Özelliğini Test Ediyor

Gizli Sekmeler, son yıllarda gizlilik konusunda endişe yaşayan kişilerin gözdesi durumunda. Kullanıcılar bu modu web sitelerinin kendilerini izlemesini engellemek için tercih ediyor. Fakat bu gizlilik başka birisi sizin cihazınıza fiziksel olarak erişip gizli sekmelere bakıncaya kadar sürüyor. İşte bu yüzden Google Chrome, iOS uygulamasında Face ID ile gizli sekmeleri koruma altına almayı test ediyor.

Apple’ın ilk kez iPhone X ile kullanıma sunduğu Face ID, iPad ve iPhone cihazların güvenliğini sağlıyor. İlk aşamada sadece cihaz güvenliği için kullanılan bu özellik sonrasında Apple tarafından geliştiricilere açıldı. Birçok geliştirici yazılımlarını daha güvenli bir hale getirmek için uygulamalarında Face ID’yi kullanmaya başladı. Bu bağlamda Chrome, iOS uygulamasına Face ID desteğini getirmeyi planlıyor.

Honor V40

HONOR’dan Google Servisleri Hakkında Yeni Açıklama
Detayları Keşfedin

Face ID ile Gizli Sekmeler için Yeni Güvenlik

Getirilecek olan güncelleme ile iOS platformunda Chrome kullanan kişiler, sekmeleri kilitleme imkanına sahip olacak. Kilitlenen sayfa tamamen bulanık hale getirilerek kullanıcıların sekmedeki içeriği görmeleri engellenecek. Kilitlenen sekmeleri açmak için kullanıcılar Face ID’den yararlanacaklar.

Google Incognito

Gizli sekmelerin koruma altına alınması, özellikle gizliliğe önem veren kişiler için büyük bir yenilik olarak görülüyor. Şimdiden bu özelliği kullanmak ve test etmek için chrome://flags arayüzünü kullanabilir veya Google’ın bu özelliği Chrome’a resmi olarak çıkartmasını bekleyebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler